Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. Czy prezes NIK Marian Banaś powinien podać się do dymisji? Wyniki są jednoznaczne

Zdecydowana większość (55 proc.) Polaków uważa, że prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś powinien podać się do dymisji - wynika z najnowszego sondażu Kantar. Przeciwnego zdania jest zaledwie 19 proc. ankietowanych.

Nowy sondaż. Czy prezes NIK Marian Banaś powinien podać się do dymisji? Wyniki są jednoznaczneŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4enlb2
d4enlb2

Sondaż Kantar został przeprowadzony dla "Faktów" TVN i TVN24. Badanych zapytano, czy prezes NiK Marian Banaś powinien ich zdaniem podać się do dymisji. Opowiedziało się za nią w sumie 55 proc. respondentów, z czego 34 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie tak", a 21 proc. - "raczej tak". 19 proc. pytanych uznało, że Marian Banaś nie powinien podawać się do dymisji (8 proc. respondentów odpowiedziało, że szef NIK "zdecydowanie nie" powinien podawać się do dymisji, a 11 procent - że "raczej nie" powinien). Opcję "Nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 26 proc. respondentów.

Sondaż telefoniczny Kantar został zrealizowany w dniach 25-26 września 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1005 osoby. Możliwy błąd pomiarowy wynosi 3 punkty procentowe.

Prezes NIK i jego kamienica. Migalski o słowach ministra Suskiego

Afera wokół prezesa NiK Mariana Banasia

Przypomnijmy, Marian Banaś jest prezesem NiK od 30 sierpnia. Został powołany na to stanowisko, mimo że Centralne Biuro Antykorupcyjne wciąż bada jego oświadczenia majątkowe. Kontrola ta ma się zakończyć już po wyborach parlamentarnych - w połowie października. Szef NIK oświadczył, że od piątku 27 września udaje się na bezpłatny urlop do czasu zakończenia kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA.

d4enlb2

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o niejasnościach wokół majątku szefa NiK. Kontrowersje budzi sprawa kamienicy w Krakowie, którą Marian Banaś wynajmował za kwotę niższą od rynkowej. Jak wynika z ustaleń "Superwizjera" TVN, działał w niej hotel na godziny.

W związku z doniesieniami posłowie PO-KO poinformowali w czwartek, że składają do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa NIK. Opozycja domaga się także jego dymisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4enlb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4enlb2
Więcej tematów