Trwa ładowanie...
d377qyw

Nowy Sącz pojawi się na mapach pogody? Kurski się zastanowi

Pogoda to zawsze "gorący temat". Jak widać, przed wyborami również. Kandydatka PiS na prezydenta Nowego Sącza ma nietypowy pomysł i kieruje go do prezesa TVP Jacka Kurskiego. On nie mówi "nie" - wręcz przeciwnie. A jeszcze kilka miesięcy odpowiedź była zupełnie inna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski zastanowi się nad propozycją Iwony Mularczyk
Jacek Kurski zastanowi się nad propozycją Iwony Mularczyk (East News)
d377qyw

"W odpowiedzi na uwagi mieszkańców Nowego Sącza zwróciłam się do Prezesa TVP z prośbą o możliwość umieszczenia na mapach programu "Pogoda” (prognoza pogody) - nazwy Nowego Sącza " - napisała na swoim profilu na Twitterze Iwona Mularczyk, kandydatka PiS na prezydenta Nowego Sącza. I zamieściła pismo.

Swoją prośbę uzasadnia tym, że miasto "stanowi centrum ważnego pod względem turystycznym subregionu". "Sprawa ulokowania nazwy Nowego Sącza powraca co jakiś czas cyklicznie i od wielu lat sukcesywnie przybywa zwolenników takiego właśnie narzędzia promocji miasta" - wyjaśnia Mularczyk.

"Liczę na to, że Pan Prezes zechce najpierw rozważyć, a następnie pozytywnie rozpatrzy prośbę, którą na moje ręce składają mieszkańcy miasta" - dodaje.

d377qyw

Faktycznie, nie pierwszy raz prośba w tej sprawie trafia do TVP. Kilka miesięcy temu zastępca prezydenta miasta Jerzy Gwiżdż pisał do Kurskiego w tej samej sprawie - dowiadujemy się z portalu twojsacz.pl. Wtedy dostał jednak odpowiedź odmowną. W imieniu Kurskiego wypowiedział się Paweł Gajewski, zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. operacyjnych.

TVP tłumaczyła, że "brak obecności miasta na mapach pogody Telewizji Polskiej (z wyjątkiem programu lokalnego) wynika z przyjętej zasady przejrzystości plansz pogodowych, na których prócz nazw miast są umieszczane także symbole pogodowe jak słońce, chmury, temperatura”.

Tłumaczono także, że "mapa pogodowa przedstawia sytuację na większym obszarze w związku z tym dla pobliskich miejscowości prognoza niewiele się różni".

Teraz tuż przed wyborami sytuacja się zmieniła. Na prośbę Iwony Mularczyk reaguje z optymizmem. "Dziękuję za list. Interesująca propozycja. Mam pewien pomysł. Dziś odpowiem" - pisze w odpowiedzi na Twitterze. "Dziękuję, Panie Prezesie" - odpisała Mularczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Sala zamilkła zszokowana". Tomasz Sekielski o szkoleniu dla księży

d377qyw

Podziel się opinią

Share

d377qyw

d377qyw
Więcej tematów