Trwa ładowanie...
d8m70ca

Nowy rząd PiS. Mateusz Morawiecki może wygłosić expose 19 listopada

19 listopada, czyli kolejny wtorek, to możliwa data wygłoszenia expose przez premiera Mateusza Morawieckiego. Data jest jednak wstępna i jest jedną z kilku możliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu w piątek 8 listopada br.
Warszawa. Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu w piątek 8 listopada br. (PAP, Fot: PAP)
d8m70ca

Tydzień po inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano na 12 listopada, posłowie mogą zebrać się ponownie na sali plenarnej. O tym, że właśnie 19 listopada możliwe będzie wygłoszenie expose przez Mateusza Morawieckiego informuje portal 300polityka.pl.

Dziennikarze, powołując się na swoich rozmówców, zastrzegają, że to wstępna koncepcja i może jeszcze się zmienić.

Decyzja w sprawie terminu wygłoszenia expose przez premiera ma zapaść po weekendzie.

d8m70ca

Portal podaje również, że pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji potrwa 3 dni. Rozpocznie się we wtorek 12 listopada, w samo południe.

Jak przekazał Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, wcześniej odbędą się symboliczne wydarzenia z udziałem marszałka-seniora, którym decyzją prezydenta został wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

- Marszałek-senior złoży kwiaty przed tablicami upamiętniającymi posłów zamordowanych w czasie II wojny światowej, ofiar katastrofy smoleńskiej, a także uczci pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego tablica również jest w parlamencie. Kwiaty zostaną złożone także przy tablicy Jana Pawła II i marszałka Macieja Płażyńskiego - powiedział Andrzej Grzegrzółka.

W piątek, 8 listopada Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości prezes Rady Ministrów poinformował m.in. o nowych ministerstwach i ich kierownictwie.

d8m70ca

Obecny na konferencji prasowej szef PiS-u ocenił, że "będzie to rząd kontynuacyjny, rząd dobrej zmiany". - Chcemy dokonać postępu i uniknąć niebezpieczeństw związanych z możliwym spowolnieniem gospodarczym - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Według zapowiedzi rzecznika rządu, zaprzysiężenie gabinetu Mateusza Morawieckiego ma nastąpić tak szybko jak to możliwe, nawet w przyszłym tygodniu.

Źródło: 300polityka.pl, IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz: "Macierewicz to kolejny element układanki". Kluzik-Rostkowska ma teorię ws. wyboru marszałka seniora

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów