Trwa ładowanie...

Nowy rozkład jazdy PKP. Utrudnienia dla pasażerów na Śląsku

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, PKP wprowadziło zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Pasażerów Kolei Śląskich czekają utrudnienia.

Share
Nowy rozkład jazdy PKP. Utrudnienia dla pasażerów na Śląsku
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Koleje Śląskie
d1kspua

Jest to czwarta korekta rozkładu jazdy z sześciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK)
SA.

- Z uwagi na przerwę wakacyjną w obecnej organizacji roboty torowe koordynowane przez PKP PLK zostaną zintensyfikowane, co przełoży się zarówno na rozszerzenie zakresu, jak i długości przeprowadzonych remontów i modernizacji - poinformowały Koleje Śląskie.

d1kspua

Jak można przeczytać w komunikacie, z dotychczasowego odcinka Katowice - Chorzów Batory o odcinek Chorzów Batory - Ruda Chebzie w terminie od 16 lipca do 30 sierpnia na odcinku Ruda Chebzie - Chorzów Batory - Katowice będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Na odcinkach Tychy Lodowisko - Tychy - Katowice - Sosnowiec Główny za wybrane pociągi w dniach od 14 czerwca do 6 lipca wprowadzona zostanie ZKA w związku z wymianą mostownic na linii kolejowej nr 139.

Pomiędzy Katowicami a Bielskiem-Białą będą prowadzone prace związane z wymianą elementów nawierzchni torowej oraz wzmacnianiem podtorza w kilku lokalizacjach. Będzie wiązało się to z utrudnieniami w postaci kilku wariantów kursowania dla większości pociągów na linii S5.

W związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na linii kolejowej Rybnik Towarowy -- Chałupki w dalszym ciągu nie będzie możliwości kończenia ani rozpoczynania biegu pociągów w stacji Wodzisław Śląski.

Wszystkie zmiany oraz aktualne rozkłady jazdy, znajdują się na tablicach informacyjnych na dworcach oraz na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1kspua

Podziel się opinią

Share
d1kspua
d1kspua
Więcej tematów