Trwa ładowanie...
d1eatmj

Nowy program stażowy w Polsce. Konkurs na prace magisterskie

Wiosną najlepsi absolwenci będą mogli odbywać staże i zarabiać w bogatych spółkach skarbu państwa. Niestety, staże w administracji rządowej pozostają darmowe - czytamy w "Metrze"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy program stażowy w Polsce. Konkurs na prace magisterskie
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d1eatmj

Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa zapowiedział, że podlegający mu resort chce od wiosny uruchomić program stażowy dla magistrów i inżynierów we flagowych spółkach, w których udziały ma państwo.

Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej. Absolwentów przyjmą m.in. Grupa Azoty, spółki energetyczne Enea, Energa, Tauron i PGE, PKN Orlen i Grupa Lotos, KGHM, PGNiG, bank PKO BP, PZU oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Na początek - w sumie setka stażystów.

Szanse mają autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Prace oceniać będzie kapituła konkursowa złożona m.in. z prezesów tych spółek oraz ministra skarbu.

Jeszcze trwają prace nad szczegółami programu, ale już wiadomo, że staż potrwa co najmniej sześć miesięcy i ten będzie płatny.

d1eatmj

Podziel się opinią

Share
d1eatmj
d1eatmj
Więcej tematów