Trwa ładowanie...
04-11-2014 03:48

Nowy program stażowy w Polsce. Konkurs na prace magisterskie

Wiosną najlepsi absolwenci będą mogli odbywać staże i zarabiać w bogatych spółkach skarbu państwa. Niestety, staże w administracji rządowej pozostają darmowe - czytamy w "Metrze"

Nowy program stażowy w Polsce. Konkurs na prace magisterskieŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d90fvag
d90fvag

Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa zapowiedział, że podlegający mu resort chce od wiosny uruchomić program stażowy dla magistrów i inżynierów we flagowych spółkach, w których udziały ma państwo.

Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej. Absolwentów przyjmą m.in. Grupa Azoty, spółki energetyczne Enea, Energa, Tauron i PGE, PKN Orlen i Grupa Lotos, KGHM, PGNiG, bank PKO BP, PZU oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Na początek - w sumie setka stażystów.

Szanse mają autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Prace oceniać będzie kapituła konkursowa złożona m.in. z prezesów tych spółek oraz ministra skarbu.

Jeszcze trwają prace nad szczegółami programu, ale już wiadomo, że staż potrwa co najmniej sześć miesięcy i ten będzie płatny.

d90fvag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d90fvag
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj