Trwa ładowanie...
d35l4lr

Nowy Jork: zaprzysiężenie Bloomberga na burmistrza

Zaprzysiężenie Bloomberga (po prawej) (AFP)
Republikański miliarder Michael Bloomberg został zaprzysiężony w nocy z poniedziałku na wtorek na burmistrza Nowego Jorku. Uroczystość odbyła się na Times Square, na oczach tysięcy zebranych
świętujących nadejście Nowego Roku.

Share
d35l4lr

Bloomberg, właściciel znanego serwisu finansowo-informacyjnego, wystąpił wraz z Rudolphem Giulianim, ustępującym burmistrzem, którego poparciu zawdzięcza zwycięstwo w rywalizacji o fotel burmistrza.

Po symbolicznym przejęciu władzy i złożeniu przysięgi nowy burmistrz nie wygłaszał żadnej mowy. Zwrócił się tylko do zebranych nowojorczyków z życzeniami: Szczęśliwego Nowego Roku!.

Inauguracyjne przemówienie Bloomberg ma wygłosić we wtorek podczas powtórzonej ceremonii zaprzysiężenia nowego burmistrza, która odbędzie się tym razem na schodach nowojorskiego ratusza.

Transmitowana przez telewizję uroczystość na Times Square, tradycyjnym i znanym na całym świecie miejscu powitań Nowego Roku, została pomyślana jako symboliczny gest, demonstrujący otrząsanie się miasta po zamachach z 11 września.

W normalnych warunkach nowojorscy burmistrzowie składają przysięgę tuż po północy podczas skromnych i nie nagłaśnianych uroczystości. (mk)

d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów