Trwa ładowanie...
df5w6va

Nowości przemysłu obronnego na wystawie w Kielcach

Minister Komorowski obsługuje działo Loara (PAP/Piotr Polak)
Zmodernizowany samolot Su-22, przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Loara i 45-tonowa armato-haubica Krab - to nowości polskiego przemysłu zbrojeniowego wystawione w poniedziałek w Kielcach.

df5w6va
df5w6va

Na otwartym tam IX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Wojskowe Zakłady Lotnicze z Bydgoszczy pokazały samolot Su-22 z zaawansowaną technicznie awioniką, unowocześnioną kabiną pilota i powieszonym pod skrzydłami samolotu zachodnim uzbrojeniem.

Zaprezentowany przez Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy sterowany radarem przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Loara może - według producenta - zestrzelić cel do wysokości 4 km.

Z kolei wyprodukowana w Hucie Stalowa Wola (we współpracy z przemysłem brytyjskim) armato-haubica Krab trafia w cel wielkości domu nawet z odległości 40 km.

Podczas kieleckich targów można także obejrzeć zmodernizowany i przystosowany do lotów w nocy śmigłowiec Sokół i unowocześniony zestaw rakietowy Krug, oferowany przez Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu.

df5w6va

Na małym poligonie za halami targowymi przygotowano żołnierskie pokazy użycia uzbrojenia i sprzętu wojskowego; zapowiedziano m.in. szarżę czołgu Twardy i symulowaną obronę przed napadem na posterunek ONZ.

Oprócz służącego obronności i bezpieczeństwu publicznemu krajowego potencjału obronnego, na kieleckim salonie prezentowana jest też oferta zagranicznych wystawców - liderów światowego przemysłu zbrojeniowego.

Salon w Kielcach będzie otwarty do czwartku. Świętokrzyska Agencja Rozwoju Regionu SA - organizator tej imprezy - uhonoruje nagrodami Defender wystawców wyrobów wyróżniających się oryginalnością i nowatorstwem. (ajg)

df5w6va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df5w6va
Więcej tematów