Trwa ładowanie...

Nowość w garażu Schetyny. Petru świetnie zarabia na doradztwie

Grzegorz Schetyna bogaci się w szalonym tempie. Przybyło mu 400 tys. oszczędności, inwestuje w mieszkania na wynajem, a w garażu... parkuje nowe BMW. Tymczasem u Ryszarda Petru piękne dochody pojawiły się dzięki własnej firmie i doradzaniu biznesowi.

Share
Nowość w garażu Schetyny. Petru świetnie zarabia na doradztwie
Źródło: East News, Fot: MARIUSZ GACZYNSKI
d45gdo4

Zaglądamy do nowych oświadczeń majątkowych liderów ugrupowań w Sejmie. Grzegorz Schetyna wykazał się wyjątkowym talentem do oszczędzania i inwestycji. Przy 173 tys. diety i uposażenia poselskiego w ciągu roku przybyło mu 400 tys. oszczędności. Dodatkowa gotówka to efekt sprzedaży jednego z jego mieszkań. Obecnie szef Platformy Obywatelskiej ma na koncie 755 tys. zł.

Z oświadczenia majątkowego wynika także, że inwestuje w zakup małych, niespełna 40-metrowych mieszkań na wynajem. Z najmu osiągnął 17 tys. złotych zysku. W kolejnych rubrykach czytamy, że szef PO stał się fanem BMW. Pozbył się Volvo, a w leasing wziął auto niemieckiej marki. To już drugie BMW w jego garażu.

d45gdo4

Ryszard Petru mimo perturbacji karierze politycznej i życiu rodzinnym pozostał jednym z najbardziej zamożnych posłów. Polityka i dieta parlamentarna (29 tys. zł dochodu) to u niego tylko dodatek do innych zajęć. Zadeklarował 216 tys. dochodu z własnej firmy doradczej Ryszard Petru Consulting (zarobił tam o 100 tys. więcej niż w poprzednim roku). Z pracy w radzie nadzorczej spółki odzieżowej Vistula uzyskał 110 tys. złotych. Były szef .Nowoczesnej nadal jest giełdowym inwestorem w spółkach Wawel oraz Energa. Jego oszczędności ulokowane w Alior Banku oraz mBanku wynoszą obecnie 708 tys. złotych.

Opisaliśmy również stan majątku Jarosława Kaczyńskiego. Dostaje 6,5 tys. złotych emerytury miesięcznie. I spłacił pożyczkę od Janiny Goss.

Paweł Kukiz, przywódca sejmowych antysystemowców zadeklarował 29,9 tys. diety parlamentarnej oraz 148 tys. zł uposażenia. Popularny polityk wciąż świetnie zarabia na emisji w mediach swoich piosenek. Jego dochód z praw autorskich przekracza 209 tys. zł. To o kilka tysięcy więcej niż w poprzednim roku. Kukiz nadal deklaruje posiadanie wartego 1,5 mln zł domu oraz mieszkania. Pierwsza nieruchomość obciążona jest jednak kredytem. Polityk nie zmienił samochodu - to wciąż audi Q7.

Paweł Kukiz to wciąż świetnie zarabiający muzyk WP.PL
Paweł Kukiz to wciąż świetnie zarabiający muzyk Źródło: WP.PL, Fot: sejm.gov.pl

"Mieszkam w połowie domu, który jest własnością mojej żony" - zadeklarował Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jego łączny dochód wyniósł 322 tys. zł. Na tę kwotę składa się pensja wicemarszałka Sejmu, wynagrodzenie profesora jednej z krakowskich uczelni, a także honorarium autora publikacji w czasopismach "Dziennik Polski" oraz "Głos. Tygodnik Nowohucki".

Z kolei Władysław Kosiak-Kamysz żyje od lat na niezmienionym poziomie. Nadal jeździ 15-letnim Passatem, deklaruje posiadanie 86 metrowego mieszkania, wartego 600 tys. złotych. W ciągu roku uzyskał 150 tys. uposażenia i diety poselskiej. Z tej kwoty odłożył jednak tylko kilka tysięcy oszczędności (teraz wynoszą one 15 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45gdo4

Podziel się opinią

Share
d45gdo4
d45gdo4
Więcej tematów