Trwa ładowanie...
d30fot9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Noworoczne życzenia Władimira Putina dla światowych przywódców. Kto nie dostał?

• Władimir Putin skierował do światowych przywódców noworoczne życzenia
• Gazeta.ru wymienia tych, którzy życzeń nie otrzymali
• Wśród pominiętych są władze Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noworoczne życzenia Władimira Putina dla światowych przywódców. Kto nie dostał?
(PAP/EPA, Fot: ALEXEI NIKOLSKY)
d30fot9

Przywódca Rosji w życzeniach noworocznych skierowanych na ręce kanclerz Niemiec Angeli Merkel wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy z Niemcami. Portal internetowy gazeta.ru wymienia państwa, w tym Polskę, do których przywódców Putin życzeń nie wysłał.

Zdaniem Putina współpraca z Merkel ma na celu - jak to ujął - "umocnienie rosyjsko-niemieckich partnerskich kontaktów w interesach narodów obu państw i całego kontynentu".

Informując w środę o życzeniach dla kanclerz Niemiec, kremlowska służba prasowa powiadomiła, że Putin wysłał życzenia także do prezydentów USA i Francji, Baracka Obamy i Francois Hollande'a, oraz do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona i królowej Elżbiety II.

d30fot9

Rosyjski portal internetowy gazieta.ru pisze z kolei o tym, do kogo prezydent Rosji życzeń noworocznych nie wysłał. Są to m.in. liderzy: Turcji Recep Tayyip Erdogan, Ukrainy Petro Poroszenko i Syrii - Baszar el-Asad.

Wśród obdarowanych życzeniami nie ma też przywódców: Australii, Afganistanu, Boliwii, Grecji, Gruzji, Egiptu, Iraku, Iranu, Indonezji, KRLD, Łotwy, Litwy, Pakistanu, Polski, Czech, Arabii Saudyjskiej, Słowacji i innych państw - pisze gazeta.ru, wymieniając nazwy państw w kolejności podyktowanej rosyjskim alfabetem.

d30fot9

Podziel się opinią

Share

d30fot9

d30fot9
Więcej tematów