Trwa ładowanie...
30-12-2015 20:56

Noworoczne życzenia Władimira Putina dla światowych przywódców. Kto nie dostał?

• Władimir Putin skierował do światowych przywódców noworoczne życzenia
• Gazeta.ru wymienia tych, którzy życzeń nie otrzymali
• Wśród pominiętych są władze Polski

Noworoczne życzenia Władimira Putina dla światowych przywódców. Kto nie dostał?Źródło: PAP/EPA, fot: ALEXEI NIKOLSKY
d34uxp6
d34uxp6

Przywódca Rosji w życzeniach noworocznych skierowanych na ręce kanclerz Niemiec Angeli Merkel wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy z Niemcami. Portal internetowy gazeta.ru wymienia państwa, w tym Polskę, do których przywódców Putin życzeń nie wysłał.

Zdaniem Putina współpraca z Merkel ma na celu - jak to ujął - "umocnienie rosyjsko-niemieckich partnerskich kontaktów w interesach narodów obu państw i całego kontynentu".

Informując w środę o życzeniach dla kanclerz Niemiec, kremlowska służba prasowa powiadomiła, że Putin wysłał życzenia także do prezydentów USA i Francji, Baracka Obamy i Francois Hollande'a, oraz do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona i królowej Elżbiety II.

Rosyjski portal internetowy gazieta.ru pisze z kolei o tym, do kogo prezydent Rosji życzeń noworocznych nie wysłał. Są to m.in. liderzy: Turcji Recep Tayyip Erdogan, Ukrainy Petro Poroszenko i Syrii - Baszar el-Asad.

Wśród obdarowanych życzeniami nie ma też przywódców: Australii, Afganistanu, Boliwii, Grecji, Gruzji, Egiptu, Iraku, Iranu, Indonezji, KRLD, Łotwy, Litwy, Pakistanu, Polski, Czech, Arabii Saudyjskiej, Słowacji i innych państw - pisze gazeta.ru, wymieniając nazwy państw w kolejności podyktowanej rosyjskim alfabetem.

d34uxp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34uxp6
Więcej tematów