Trwa ładowanie...
d3361kb

Nowoczesna zwróciła się do EPS w sprawie słów Kaczyńskiego i Sasina

Według Nowoczesnej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i poseł PiS Jacek Sasin powinni zostać ukarani za swoje wypowiedzi dotyczące uczestników protestu KOD-u. W tej sprawie złożyła wniosek do sejmowej komisji etyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna zwróciła się do EPS w sprawie słów Kaczyńskiego i Sasina
(PAP)
d3361kb

Oskarżenie dotyczy sobotniej wypowiedzi Kaczyńskiego. Powiedział wtedy, że na proteście Komitetu Obrony Demokracji widać twarze osób specjalnej troski. Sasin mówił z kolei o objawach zdziczenia tych osób, które godzą w dobre imię obywateli i w godność osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Oni nie mają prawa obrażania obywateli czy osób wykluczonych, nie ma na to naszego przyzwolenia - zaznaczyła posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska. To ona będzie reprezentowała klub przed komisją.

Czego oczekuje Nowoczesna? Chce przeprosin Kaczyńskiego i Sasina oraz wytłumaczenia, dlaczego w ten sposób określili uczestników protestu KOD-u. - No i oczywiście, żeby komisja ukarała tych posłów karą nagany - dodała Wróblewska.

d3361kb

W sprawie wypowiedział się także poseł Krzysztof Łapiński z PiS. Podkreślił, że opozycja ma prawo do składania takich wniosków. Liczy jednak, że będzie to robić także wtedy, kiedy jej posłowie będą mówić o posłach PiS-u, prezydencie czy premierze w sposób krytyczny. - Na razie robią to tylko w naszą stronę – zaznaczył Łapiński.

Co zrobi komisja? Może umorzyć sprawę, zwrócić posłowi uwagę, udzielić mu upomnienia lub nagany. Na odwołanie się od decyzji komisji poseł ma 14 dni.

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów