Trwa ładowanie...

Nowoczesna wystawi własnego kandydata na prezydenta Warszawy

• W najbliższych wyborach samorządowych Nowoczesna wystawi własnego kandydata na prezydenta Warszawy - poinformował w środę w Krynicy lider Nowoczesnej Ryszard Petru • Petru poinformował też, że w wyborach w Warszawie celem Nowoczesnej jest samodzielne wystawienie kandydata, tak "jak masowa partia"
Share
Nowoczesna wystawi własnego kandydata na prezydenta Warszawy
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dqj6kd9

Szef Nowoczesnej podkreślił, że jego ugrupowanie liczy 4 tys. członków, którzy są obecni we wszystkich regionach kraju i w większości powiatów. - To cały czas jest mało, bo naszym celem jest ok. 10 tys. członków - dodał.

Zaznaczył, że Nowoczesna nie robi szerokiej rekrutacji. - Zgłasza się wiele osób, np. całe koła z innych ugrupowań, których już na przykład nie ma, lub które znikają. Takich sytuacji staramy się jednak unikać - stwierdził.

- W przypadku Warszawy moja deklaracja w stronę Platformy jest taka, że będziemy startować niezależnie. Ale gdyby doszło do sytuacji, że w drugiej turze nasz kandydat spotyka się z kandydatem PiS, to oczekujemy wsparcia PO. Gdyby się natomiast okazało, że do drugiej tury wchodzi kandydat Platformy - w co wątpię - to będziemy mogli wtedy go poprzeć, by nie wygrał PiS. Na zasadzie porozumienia ponad podziałami w ważnych sprawach dla Polski - zadeklarował polityk.

dqj6kd9

Petru zaznaczył jednocześnie, że nie we wszystkich dużych miastach Nowoczesnej uda się samodzielnie wystawić kandydata. - Są miejsca gdzie jesteśmy skłonni szukać rozwiązania pragmatycznego, żeby ten kandydat był wspólny - stwierdził.

Zobacz także: Schetyna: nie ma mowy o rezygnacji Gronkiewicz-Waltz

dqj6kd9

Podziel się opinią

Share
dqj6kd9
dqj6kd9
Więcej tematów