Trwa ładowanie...
ycipk-21mla1
nowoczesna

Nowoczesna w tarapatach. "PiS nas tak nie rozwalał jak PO i Kamila Gasiuk-Pihowicz"

Trwa istne trzęsienie w Nowoczesnej. Ośmiu jej posłów dołączyło do klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, a ich śladami mają pójść inni. Wiemy, że N. panikuje. Wirtualna Polska dotarła do rozmowy działaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odejście ośmiu posłów oznacza dla Nowoczesnej utratę klubu parlamentarnego
Odejście ośmiu posłów oznacza dla Nowoczesnej utratę klubu parlamentarnego (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
ycipk-21mla1

Dotarliśmy do rozmowy działaczy Nowoczesnej na ich wewnętrznym forum, kiedy jeszcze z klubu parlamentarnego N. nie odeszło ośmiu członków. Wiemy też, jak na ten ruch przedstawiciele ugrupowania zareagowali. Mamy dalszy ciąg rozmowy.

Co z niej wynika? Że w Nowoczesnej jest bardzo nerwowo. Padają wulgaryzmy, trwa wskazywanie kolejnych Kałuż. Przypomnijmy, że Wojciech Kałuża zmienił barwy partyjne (z N. do PiS) tuż po wyborach samorządowych i tym samym sprawił, że Koalicja Obywatelska straciła władzę w śląskim sejmiku.

Rzeczniczka N. Paulina Hennig-Kloska w rozmowie z kolegami i koleżankami z ugrupowania wróciła do afery, w którą był zamieszany mąż Kamili Gasiuk-Pihowicz, byłej już szefowej klubu N. Przez jego błąd Nowoczesna straciła duże pieniądze z tytułu subwencji, jakie mogłaby dostać od państwa. Zdaniem Henning-Kloski to był błąd całego zarządu partii.

ycipk-21mla1

Padły też gorzkie słowa. "Odbiliśmy się na Koalicji Obywatelskiej, a teraz KO pokazała nam fucka" - napisała Hennig-Kloska. Jednocześnie przyznała, że N. brakuje strategii.

WP.PL
Podziel się

"Zostajemy, nie poddajemy się, walczymy, a kałuże omijamy z daleka" - napisał jeden z działaczy N. Inny dodał, że "Kałuża przy tym to pikuś".

ycipk-21mla1
WP.PL
Podziel się

W wewnętrznej korespondencji padł też pomysł współpracy z PSL i UED, by "zostawić PO samą sobie". "A potem dla dobra Polski..." - dodał jeden z członków Nowoczesnej. Inny zwrócił uwagę, że działacze "ranią siebie nawzajem, nie szanują się i tego, że mają odrębne zdania". I za to oberwał od innych.

WP.PL
Podziel się

"Przestań p...rzyć" - odpowiedział mu kolega.

ycipk-21mla1
WP Gwiazdy Exclusive
Podziel się

Ci, którzy prosili o spokój, spotykali się z nieprzychylną reakcją.

WP.PL
Podziel się
WP.PL
Podziel się
ycipk-21mla1

Część członków Nowoczesnej najbardziej rozgoryczona jest działaniem byłej już szefowej klubu parlamentarnego N. "PiS nas tak nie rozwalał jak PO i Gasiuk-Pihowicz" - napisał jeden z członków Nowoczesnej.

WP.PL
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21mla1

ycipk-21mla1
ycipk-21mla1