Trwa ładowanie...
d1jg037

Gwałtowne zmiany w opozycji. Posłowie Nowoczesnej odchodzą z klubu

Kamila Gasiuk-Pihowicz i sześciu innych posłów Nowoczesnej dołączyło do klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. - Pod koniec tygodnia będzie nas jeszcze więcej - dodała polityk podczas konferencji prasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamila Gasiuk-Pihowicz odchodzi z Nowoczesnej
Kamila Gasiuk-Pihowicz odchodzi z Nowoczesnej (PAP)
d1jg037

- Dziś jesteśmy członkami wspólnego klubu. W tym momencie pozostajemy wierni szyldowi koalicji obywatelskiej. To oznacza wygaszenie członkostwa w klubie Nowoczesnej. Liczę, że pod koniec tygodnia będzie nas we wspólnej koalicji więcej - tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył również szef PO Grzegorz Schetyna.

Polityk podziękował Kamili Gasiuk-Pihowicz, podkreślając, że "nikt nikogo nie osłabia". - Chcemy pokazać, że najważniejsze jest stworzenie wspólnego koła. Tylko będąc razem możemy budować szerszą Koalicję Obywatelską. Mam nadzieję, że dołączy do nas przewodnicząca Lubnauer - powiedział Schetyna.

Jak napisał Robert Tyszkiewicz z PO, w środę przez aklamację przyjęto nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. "7 posłów z N. dołączyło do klubu. Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa nowymi wiceprzewodniczącymi klubu" - czytamy we wpisie Tyszkiewicza.

Z kolei Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej poinformował że w posiedzeniu nowego klubu brali udział m.in. Kamila Gasiuk-Pichowicz, Piotr Misiło, Kornelia Wróblewska, Marek Sowa, Michał Jaros.

Z kolei Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że "nowy klub nie jest klubem KO". - Taki klub powstaje na drodze porozumienia, a nie wrogiego przejęcia posłów; to, co dzisiaj się stało, nadwyręża nasze zaufanie do PO; utrudni rozmowy, ale myślę, że ich nie zamyka - powiedziała szefowa Nowoczesnej cytowana przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jg037

Podziel się opinią

Share
d1jg037
d1jg037