Trwa ładowanie...
d3ncexv

Nowoczesna przygotowała prezenty dla kandydatów do KRS. To legitymacje partyjne

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu Kamila Gasiuk-Pihowicz zgłosiła wniosek o przerwę, jednak był to jedynie pretekst do przeprowadzenia happeningu. Posłanka Nowoczesnej zaprezentowała 15 legitymacji partyjnych, które jej zdaniem minister Ziobro powinien wręczyć nominatom do KRS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe prezenty zaprezentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz
Nietypowe prezenty zaprezentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz (PAP/EPA)
d3ncexv

- Dzięki nim przynajmniej będzie wiadomo, kto reprezentuje kogo w KRS. A 16 legitymacja może być dla pana Kukiza - też się przyda dla jasności sytuacji po tym "hołdzie lennym”, jaki jego ugrupowanie złożyło wczoraj PiS podczas komisji sprawiedliwości i praw człowieka - powiedziała z mównicy sejmowej, nawiązując do poparcia, którego Kukiz'15 udzieliło kandydatom partii rządzącej.

Do przyjęcia kandydatur zaproponowanych przez PiS potrzebna była większość 3/5 głosów (162 posłów), co oznaczało, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego potrzebuje głosów opozycji. Te zapewnili przedstawiciele Kukiz'15. W głosowaniu wzięło udział 269 posłów. Za wyborem opowiedziało się 267 z nich. Od głosu wstrzymało się dwóch niezrzeszonych posłów: Piotr Liroy-Marzec oraz Robert Winnicki. Parlamentarzyści PO, PSL i Nowoczesnej nie wzięli udziału w głosowaniu.

d3ncexv

Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

d3ncexv

Podziel się opinią

Share

d3ncexv

d3ncexv
Więcej tematów