Trwa ładowanie...

Nowi wiceministrowie w MSWiA. Brudziński robi porządki

Paweł Szefernaker obejmie stanowisko sekretarza stanu w MSWiA. Został pełnomocnikiem Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Do resortu dołączy również Paweł Majewski.

Share
Nowi wiceministrowie w MSWiA. Brudziński robi porządki
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Krzysztof Hadrian
d2c0hgx

Paweł Szefernaker będzie odpowiedzialny za sprawy związane z administracją, Kościołem oraz innymi związkami wyznaniowymi. Będzie również współpracował z samorządem terytorialnym oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi.

- To odpowiedź na oczekiwania samorządowców - poinformowało w komunikacie na swojej stronie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poprzednio Szefernaker był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz również: Powołanie nowych ministrów w rządzie Morawieckiego

Z kolei Majewski, który wcześniej pracował w Ministerstwie Cyfryzacji, również zostanie sekretarzem stanu. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Zdzikota, który wraz z poprzednim szefem resortu Mariuszem Błaszczakiem dołącza do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Nowy wiceminister będzie odpowiadał za sprawy związane z dokumentami tożsamości i teleinformatyką. Będzie również odpowiedzialny za dostosowanie administracji państwowej do Wizowego Systemu Informacyjnego oraz Systemu Informacyjnego Schengen.

Źródło: mswia.gov.pl

d2c0hgx

Podziel się opinią

Share
d2c0hgx
d2c0hgx
Więcej tematów