Trwa ładowanie...

Nowi mieszkańcy poznańskiego zoo. Na świat przyszły pelikany

W poznańskim zoo wykluły się dwa pelikany kędzierzawe. Miesiąc temu na świat przyszedł też pelikan różowy, który już uczy się pływać. "Trzymajcie się, dzieciaki!" - pisze na Facebooku Ogród Zoologiczny w Poznaniu.

Share
Nowi mieszkańcy poznańskiego zoo. Na świat przyszły pelikany
Nowi mieszkańcy poznańskiego zoo. Na świat przyszły pelikany Źródło: Facebook, Fot: Zoo Poznań
d17oo3z

Poznańskie zoo zamieszkują dwa gatunki pelikanów: kędzierzawy oraz różowy. Nowy przedstawiciel tej drugiej odmiany przyszedł na świat kilka tygodni temu.

"Wieści z Wyspy Pelikanów - wykluły się dwa pelikany kędzierzawe! Pelikan różowy, który wykluł się miesiąc temu, już 'poszedł na wodę' i uczy się pływać pod czujnym okiem swoich rodziców. Trzymajcie się, dzieciaki! - napisało na Facebooku poznańskie zoo.

d17oo3z

Poznańskie zoo wyjaśnia, że pisklęta pelikana różowego po urodzeniu mają różowofioletową barwę. Po czasie zmieniają kolor na czarny, po czym obrastają w biały puch. Różowe pióra wyrastają w chwili, gdy ptaki są już dorosłe.

- Kiedy miały kilka tygodni, zostały oznakowane, zaczipowane i zaobrączkowane. Teraz wraz ze swoimi rodzicami i całym stadem uczą się pływania i zachowań w stadzie - mówią pracownicy zoo o młodych osobnikach.

Agnieszka Mech, koordynatorka europejskiego programu ochrony pelikana kędzierzawego, wyjaśnia, że młode pelikany są co jakiś czas ważone. - Sprawdzamy przy okazji, czy dobrze się rozwijają. Muszą też zostać zaczipowane i zaobrączkowane. Zaraz potem maluch jest odkładany do gniazda, po kontroli opiekunowie opuszczają wyspę, a rodzice powracają do swojego pisklęcia - tłumaczy, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Zobacz też: Upały i burze. Ekspert przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17oo3z

Podziel się opinią

Share
d17oo3z
d17oo3z
Więcej tematów