PolskaNowela ustawy o mediach trafiła do Sejmu

Nowela ustawy o mediach trafiła do Sejmu

Właściciel czasopisma będzie mógł się ubiegać
o ogólnopolską koncesję radiową lub telewizyjną - zakłada
ostatnia wersja rządowego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii
i telewizji, podpisana w środę przez premiera i przesłana do Sejmu.

27.03.2002 | aktual.: 22.06.2002 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyjmując w ubiegłym tygodniu nowelę rząd zaostrzył - w stosunku do propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - przepisy ograniczające koncentrację mediów wprowadzając dodatkowy zapis mówiący, że koncesji ogólnopolskiej nie może mieć właściciel dziennika lub czasopisma, które obejmują swoim zasięgiem cały kraj.

Po przyjęciu przez rząd noweli, ministerstwo kultury wprowadziło kolejne zmiany. Zgodnie z wersją przesłaną do Sejmu zakaz posiadania ogólnopolskiej koncesji radiowej lub telewizyjnej obejmuje nadal właścicieli dzienników, ale nie czasopism.

W projekcie pozostają inne przepisy dotyczące dekoncentracji.

W najnowszej wersji projektu zmieniono też zapis dotyczący programu trzeciego TVP (sieci pasm regionalnych), który na mocy noweli ma zostać wyodrębniony ze struktury TVP w odrębną spółkę Polska Telewizja Regionalna (PTR), należącą w całości do TVP. Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy PTR właściciel reprezentowany byłby przez zarząd TVP SA.

Zgodnie z nowym przepisem zarząd TVP nie ma prawa do rozporządzania akcjami lub prawami z akcji PTR, ani do ustanowienia obciążeń na tych akcjach. (and)

Komentarze (0)