Trwa ładowanie...

Nowe ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Jest reakcja Romana Giertycha, chce przesłuchać członków podkomisji i szefa MON

Podkomisja smoleńska podała, że rejestrator w samolocie Tu-154M zapisał serię gwałtownych zdarzeń. Doszło do załamania przyspieszenia pionowego i bocznego oraz skokowy wzrost temperatury. - To może być przełom - szybko skomentował ustalenia szef MON. Teraz do gry wchodzi Roman Giertych. Zapowiada wniosek o przesłuchanie członków podkomisji i samego Antoniego Macierewicza.

Share
Nowe ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Jest reakcja Romana Giertycha, chce przesłuchać członków podkomisji i szefa MONŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2m3c68

Najnowsze ustalenia w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Podkomisja wyjaśniła, że odczytano zapis z rejestratora ATM-QAR. Doszło do serii gwałtownych zdarzeń. Chodzi o "chwilowe załamanie przyspieszenia pionowego i bocznego oraz skokowy wzrost temperatury zatrzymanych strug powietrza pobieranych z czujnika temperatury P-5".

"W tym czasie również w zapisie rejestratora MARS BM występują zaburzenia ciągłości treści, w tym - urwana komenda Pull… urządzenia TAWS" - dodano.

Najbardziej kontrowersyjne teorie dotyczące katastrofy smoleńskiej

Informacje szybko skomentował Antoni Macierewicz. Według niego, to przełom w śledztwie dot. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Jesteśmy na etapie badania, na etapie wykluczania wszystkich innych możliwych, czy ewentualnie prawdopodobnych wyjaśnień tego zjawiska - powiedział szef MON.

d2m3c68

Dodał, że naukowcy badają, czy w tej sprawie można wykluczyć wszystkie inne możliwości, na przykład skok temperatury spowodowany zjawiskiem zewnętrznym.

"Szachowe" zagranie Giertycha ws. podkomisji i Macierewicza

Teraz głos zabrał Roman Giertych. Poinformował, że w poniedziałek złoży wniosek o przesłuchanie wszystkich członków podkomisji smoleńskiej i samego Antoniego Macierewicza. Dlaczego? Chodzi właśnie o "nowe ustalenia".

"Niech powiedzą pod odpowiedzialnością karną co ustalili" - dodał we wpisie na Twitterze.

To będzie największa porażka PiS? Kaczyński przygotowuje ludzi na niepowodzenie

Nowe ustalenia ws. katastrofy w Smoleńsku "dziwnie" zbiegły się z publikacją WP. Tuż przed informacją podkomisji podaliśmy, że "po prawie dwóch latach pracy nadal nie ma raportu na temat tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku".

Koszt prac podkomisji przekroczył już dwa miliony złotych. Nie powstała zapowiadana wierna kopia tupolewa, która miała posłużyć do badań, a eksperci nie pojechali do Rosji żeby zbadać wrak. Już nawet Jarosław Kaczyński stwierdził, że prawdy być może nie uda się ustalić.

d2m3c68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m3c68
d2m3c68
Więcej tematów