ŚwiatNowe ustalenia ws. katastrofy na Synaju. FSB: wiemy, która organizacja jest związana z wypadkiem

Nowe ustalenia ws. katastrofy na Synaju. FSB: wiemy, która organizacja jest związana z wypadkiem

Nowe ustalenia ws. katastrofy na Synaju. FSB: wiemy, która organizacja jest związana z wypadkiem
Źródło zdjęć: © AFP | Khaled Desouki

24.12.2015 15:17, aktual.: 24.12.2015 15:40

• FSB ustaliła wstępnie, jaka organizacja jest związana z katastrofą A-320
• Szczegóły tych ustaleń nie są na razie ujawniane
• W katastrofie nad Synajem w Egipcie zginęły 224 osoby

Aleksander Bortnikow, szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa powiedział, że na razie nie może mówić o konkretach. Dodał, że ogólnie wiadomo, jakie organizacje mogą stać za tym zamachem terrorystycznym. Jednak - jak zaznaczył - pracy jest jeszcze dużo.

Wcześniej - 14 grudnia - egipskie władze opublikowały raport dotyczący katastrofy. gipskie ministerstwo lotnictwa cywilnego Egiptu zaznaczało, że nie ma dowodów na to, że przyczyną katastrofy był wybuch bomby. Nie znaleziono także żadnych dowodów na działania o charakterze kryminalnym.

"Techniczny komitet śledczy do tej pory nie odkrył nic, co wskazywałoby na nielegalną interwencję (w samolocie) lub na działania o charakterze terrorystycznym" - napisano w oświadczeniu.

31 października lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.

Przyczyny katastrofy nie są na razie oficjalnie wyjaśnione, chociaż eksperci z krajów takich jak Irlandia, Wielka Brytania i Holandia skłaniają się do wersji, że na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w luku bagażowym jeszcze na lotnisku w Szarm el-Szejk.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także