Trwa ładowanie...
d1jbs1r
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowe ustalenia ws. katastrofy na Synaju. FSB: wiemy, która organizacja jest związana z wypadkiem

• FSB ustaliła wstępnie, jaka organizacja jest związana z katastrofą A-320
• Szczegóły tych ustaleń nie są na razie ujawniane
• W katastrofie nad Synajem w Egipcie zginęły 224 osoby
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki samolotu, który rozbił się na Synaju
Szczątki samolotu, który rozbił się na Synaju (AFP, Fot: Khaled Desouki)
d1jbs1r

Aleksander Bortnikow, szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa powiedział, że na razie nie może mówić o konkretach. Dodał, że ogólnie wiadomo, jakie organizacje mogą stać za tym zamachem terrorystycznym. Jednak - jak zaznaczył - pracy jest jeszcze dużo.

Wcześniej - 14 grudnia - egipskie władze opublikowały raport dotyczący katastrofy. gipskie ministerstwo lotnictwa cywilnego Egiptu zaznaczało, że nie ma dowodów na to, że przyczyną katastrofy był wybuch bomby. Nie znaleziono także żadnych dowodów na działania o charakterze kryminalnym.

"Techniczny komitet śledczy do tej pory nie odkrył nic, co wskazywałoby na nielegalną interwencję (w samolocie) lub na działania o charakterze terrorystycznym" - napisano w oświadczeniu.

d1jbs1r

31 października lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.

Przyczyny katastrofy nie są na razie oficjalnie wyjaśnione, chociaż eksperci z krajów takich jak Irlandia, Wielka Brytania i Holandia skłaniają się do wersji, że na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w luku bagażowym jeszcze na lotnisku w Szarm el-Szejk.

d1jbs1r

Podziel się opinią

Share

d1jbs1r

d1jbs1r
Więcej tematów