Trwa ładowanie...

Nowe, tajemnicze znaleziska na Dolnym Śląsku

Do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) wpłynęły kolejne zawiadomienia o tajemniczych znaleziskach. Na razie urzędnicy nie mówią jednak zbyt wiele.

Share
Nowe, tajemnicze znaleziska na Dolnym Śląsku
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d2jlkhy

Choć ciągle wiele niewiadomych pojawia się w temacie słynnego "złotego pociągu", to do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu wpłynęły kolejne trzy zawiadomienia o znaleziskach na terenie powiatu. Doniesienia medialne o nowym odkryciu potwierdził starosta Jacek Cichura.

„Potwierdzam, iż w dniach 31 sierpnia, 3 września oraz 8 września 2015 r. do Starostwa Powiatowego wpłynęły trzy zawiadomienia dotyczące odkrycia tunelu kolejowego wraz z wielopoziomowym kompleksem podziemnych korytarzy pochodzących z czasów II wojny światowej (…) Zostały sporządzone protokoły odebrania zawiadomień o znalezieniu rzeczy oraz miejscach znaleziska. Znalazcy wydano poświadczenia przyjęcia zawiadomień” – czytamy w specjalnie przygotowanym przez starostę oświadczeniu.

d2jlkhy

Wiadomo, że jednego odkrycia miano dokonać na terenie powiatu wałbrzyskiego. Podejrzewa się, że chodzi tutaj o okolice miejscowości Walim.

- Jeśli rzeczywiście chodzi o Walim, to na 99 proc. sprawa będzie wiązała się z projektem Riese. Jak dotąd, w tej części kompleksu korytarzy, którą udało nam się odkryć, nie znaleziono nic, jednak należy pamiętać, że wcześniej byli tam też Sowieci. Trudno powiedzieć zatem, co konkretnie w tych tunelach mogłoby się znajdować – mówi Wirtualnej Polsce eksplorator Marcin M. Drews, redaktor naczelny kanału Łowcy Przygód.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu na razie nie zdradza więcej szczegółów i zapowiedziało, że przez najbliższe dni nie będzie odpowiadało na pytania mediów. Dokładnie nie wiadomo też, kim jest znalazca.

- Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że nie jest to nikt z nas dwóch, natomiast poszukiwania tego znaleziska zostały przeprowadzone naszym sprzętem – mówi WP Piotr Koper, eksplorator, który wraz z Andreasem Richterem zgłosił znalezienie pociągu pancernego z okresu II wojny światowej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2jlkhy

Podziel się opinią

Share
d2jlkhy
d2jlkhy
Więcej tematów