Trwa ładowanie...
02-09-2014 11:30

Nowe sankcje wobec Rosji już w piątek

Do piątku UE powinna podjąć decyzję o nowych sankcjach wobec Rosji - poinformowała w Parlamencie Europejskim szefowa włoskiej dyplomacji Federica Mogherini. Zapowiedziała restrykcje w sektorach, w których już wcześniej były one wprowadzone.

Share
Nowe sankcje wobec Rosji już w piątekŹródło: PAP/EPA, fot: ULIEN WARNAND
d7y1fz5

- Chodzi o przygotowanie kolejnego pakietu sankcji w czterech obszarach, które zostały już ustalone, czyli finansów, wykorzystania technologii, a także obronności - powiedziała minister podczas posiedzenia komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego; Włochy pełnią obecnie półroczne przewodnictwo w UE.

Przyszła szefowa unijnej dyplomacji dodała, że planowane jest również wpisanie na listę objętych sankcjami wizowymi i finansowymi kolejnych osób i instytucji.

Według Mogherini Komisja Europejska do środy przygotuje propozycje sankcji, a ostateczne decyzje zapadną w piątek. - Takie jest tempo tych prac - oświadczyła.

W sobotę szczyt UE zlecił przygotowanie propozycji wzmocnionych sankcji w ciągu tygodnia, a już w poniedziałek w Brukseli odbyło się pierwsze spotkanie ambasadorów państw unijnych, poświęcone tej sprawie. Mogherini zapowiedziała, że dyplomaci spotkają się kolejny raz w środę, a także w czwartek i w piątek i będą się starali zakończyć prace do końca tygodnia.

d7y1fz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y1fz5
Więcej tematów