Trwa ładowanie...
d2n620g
Informacja prasowa

Nowe rodzaje ubezpieczeń popularne w Europie

Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają wiele nowych polis, gdyż dzięki nim zyskują nowych klientów i odpowiadają na potrzeby coraz większej grupy odbiorców. Oto 5 nowych ubezpieczeń, jakie można kupić w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe rodzaje ubezpieczeń popularne w Europie
(Materiały prasowe)
d2n620g

1 - Ubezpieczenie domku letniskowego

Domek letniskowy sprawia, że każdy urlop można spędzać we własnej nieruchomości nad morzem, w górach czy na wsi. Aby mieć pewność, że domek jest odpowiednio chroniony przed kradzieżą, wandalizmem i awariami instalacji wewnątrz budynku, można wykupić holiday home insurance. Jest to polisa, dzięki której można ubezpieczyć każdą nieruchomość wypoczynkową, zarówno gdy korzysta z niej jedynie właściciel, jak i w przypadku, gdy domek wynajmują inni goście.

2 - Ubezpieczenie od cyberataków

Cyberataki są najbardziej niebezpieczne dla przedsiębiorców. Firmy obawiają się wycieku danych dotyczących zysków i planów inwestycyjnych, danych osobowych klientów, a także kradzieży pieniędzy z firmowego konta. Ubezpieczenie od cyber ataków chroni przed stratami poniesionymi z związku z cyberprzestępczością i pomaga w znalezieniu środków finansowych na wprowadzenie nowych zabezpieczeń.

3 - Ubezpieczenia sprzętów elektronicznych i AGD

Polisy chroniące przed kosztami związanymi z uszkodzeniem mechanicznym, zalaniem czy kradzieżą sprzętów elektronicznych i AGD są popularne nie tylko na zachodzie Europy, ale i w Polsce. Ubezpieczenie smartfona, komputera czy nowej pralki uzupełnia ochronę w ramach gwarancji producenta. Dzięki polisie możliwe jest szybkie i bezpłatne naprawienie sprzętu bez względu na to, w jaki sposób doszło do awarii.

4 - Ubezpieczenie medyczne z rozszerzonym assistance

Ubezpieczenia medyczne są obecne na rynku od dawna, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe stale poszerzają ich zakres i oferują możliwość skorzystania z rozszerzenia ochrony o wiele zdarzeń. Przykładowo, dla rodziców małych dzieci przygotowano liczne polisy z assistance obejmującym darmową wizytę domową lekarza pediatry lub dowiezienie leków z apteki, jeżeli stan dziecka nie pozwala rodzicowi na wyjście z maluchem z domu.

5 - Ubezpieczenia transakcji na rynku nieruchomości

Transakcje na rynku nieruchomości są obarczone różnymi rodzajami ryzyka. Może się okazać, że prawa do nieruchomości roszczą różni spadkobiercy lub że grunt jest obarczony służebnością. Ponadto sprzedający może zataić, że na mieszkaniu ustanowiono prawo dożywotniego zamieszkania, przez co pojawi się wiele innych problemów. Aby uchronić się przed stratami związanymi z tego typu przypadkami, inwestorzy z rynku nieruchomości na zachodzie Europy coraz częściej kupują specjalne ubezpieczenia.

d2n620g

Podziel się opinią

Share
d2n620g
d2n620g