Trwa ładowanie...
d3wttd8

Nowe obostrzenia. Ustroń zamyka sanatoria, ale da łóżka dla chorych

Nowe obostrzenia. Rząd poinformował w piątek, że zamknięte zostaną wszystkie uzdrowiska. Wśród nich jest także Ustroń, który już zapowiedział pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Tą pomocą są łóżka dla zakażonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe obostrzenia. Ustroń zamyka sanatorium, ale da łóżka dla chorych
Nowe obostrzenia. Ustroń zamyka sanatorium, ale da łóżka dla chorych (Pexels, Fot: pixabay)
d3wttd8

Nowe obostrzenia wchodzą w życie już w sobotę 24 października. Decyzję rządu na konferencji prasowej w piątek przedstawił premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia. Ustroń zamyka Sanatoria, ale oferuje łóżka

Według zaleceń rządu zamknięte zostaną m.in. bary oraz restauracje. Te będą mogły przyjmować zamówienia tylko na wynos. Nowe obostrzenia uderzą jednak także w sanatoria.

d3wttd8

Jedną z miejscowości sanatoryjnych jest Ustroń - miejscowość znajdująca się na Śląsku Cieszyńskim. Nowe obostrzenia zamkną sanatoria. Ostatnie turnusy to te, które trwają w tym momencie.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

Mimo nowych obostrzeń i zamknięcia sanatoriów Ustroń już teraz zapowiedział pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Jak informuje PAP, potrzebna jest tylko zgoda NFZ, a w sanatorium "Narcyz" otwarte zostanie izolatorium dla zakażonych koronawirusem.

d3wttd8

Nowe obostrzenia. Sanatoria kończą działalność. Ustroń wyciąga pomocną dłoń

Takie izolatorium jest bardzo potrzebne. Będzie ono służyć tym osobom, u których potwierdzono zakażenie, jednak nie są one w stanie odbyć kwarantanny w warunkach domowych.

Jednocześnie władze Uzdrowiska w Ustroniu zapowiadają, że po wprowadzeniu nowych obostrzeń "firma jest gotowa włączyć kolejne budynki do przekształcenia jako izolatoria w walce z koronawirusem".

Aktualnie w sanatorium "Narcyz" w Ustroniu może znaleźć się 170 łóżek dla pacjentów ze zdiagnozowanym zakażeniem SARS-CoV-2. - Od piątku okresowo ograniczamy przyjęcia w ramach lecznictwa sanatoryjnego, wyłączając budynek sanatoryjny Narcyz z użytku i przeznaczając go całkowicie na izolatorium. W tym czasie przeprowadzimy dezynfekcję pomieszczeń oraz badania wśród pracowników zgodnie z procedurami - poinformował w rozmowie z PAP Adam Rybicki, wiceprezes Uzdrowiska Ustroń.

Jak dodał, w pozostałych budynkach sanatoryjnych została zachowana ciągłość udzielania świadczeń związanych ze skoordynowaną opieką po zawale serca.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów