Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia. Rząd podjął ważną decyzję. Będzie zakaz noszenia przyłbic

Zakaz noszenia przyłbic w Polsce ma obowiązywać nawet już od tego tygodnia. Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że obowiązkowe będzie noszenie jedynie maseczek.
Share
Zakaz noszenia przyłbic
Zakaz noszenia przyłbicŹródło: Getty Images
d28pd7u

Jeszcze kilka miesięcy temu ministerstwo zdrowia zalecało, że twarz można zasłaniać nie tylko maseczkami, ale też przyłbicami, kominami biegowymi, a nawet chustą czy szalikiem. To już jednak przeszłość.

Zakaz noszenia przyłbic. Od kiedy?

Teraz ministerstwo zdrowia chce, by obowiązkowe było zasłanianie ust i nosa jedynie maseczkami. Obowiązywać ma zatem kategoryczny zakaz noszenia przyłbic, które nie chronią przed zakażeniem i transmisją koronawirusa.

d28pd7u

- W zakresie przyłbic, kominów, szalików nie będzie podejścia "miękkiego", tzn. to raczej będzie dość kategoryczny zakaz używania takich rzeczy, z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusewicz podczas konferencji prasowej.

Czytaj także: Zakopianka. Myślenice: kolejne utrudnienia na DK7

Zakaz ma obowiązywać najpóźniej od początku przyszłego tygodnia. - Nowe przepisy to jest zapewne kwestia jutrzejszego dnia, kiedy to minister zdrowia Adam Niedzielski będzie ogłaszał nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemicznego - dodał Andrusiewicz.

Czytaj także: Terlecki: "osoby, które były np. w PZPR, powinny składać rezygnację". Pojawiły się pytania o Piotrowicza

d28pd7u

Zakaz noszenia przyłbic. Obowiązkowe będą maseczki

Dotąd musieliśmy zasłaniać twarz czymkolwiek. Teraz jednak dojdzie do zmiany przepisów. Ma to pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Rządzący zwracają uwagę na to, że są różne mutacje COVID-19, które już dotarły do Polski i są bardziej zaraźliwe niż wcześniej. Dlatego należy skuteczniej chronić się przed zakażeniem i transmisją koronawirusa właśnie poprzez noszenie odpowiednich maseczek.

Prof. Andrzej Matyja: maseczki powinny mieć cenę urzędową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28pd7u

Podziel się opinią

Share
d28pd7u
d28pd7u
Więcej tematów