Trwa ładowanie...
d21kkg2

Nowe koło poselskie w Sejmie: SdPl - Nowa Lewica

W Sejmie powstało nowe koło poselskie -
Socjaldemokracja Polska - Nowa Lewica. Skupia 8 posłów SdPl,
którzy opuścili dotychczasowy klub Lewicy i Demokratów. Szefem
koła został Marek Borowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe koło poselskie w Sejmie: SdPl - Nowa Lewica
(WP.PL, Fot: Joanna Stanisławska)
d21kkg2

Jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie Bartosz Arłukowicz, posłowie, którzy opuścili klub LiD podjęli decyzję trudną, ale od dłuższego czasu oczekiwaną.

Według Marka Borowskiego, celem Lewicy i Demokratów było przetworzenie się w nową formację. To ugrupowanie zostało zlikwidowane jednym ruchem kierownictwa SLD - ocenił szef nowego koła, nawiązując do marcowej decyzji władz Sojuszu o zakończeniu współpracy z Partią Demokratyczną w ramach koalicji LiD.

Jak dodał, SdPl nie rezygnuje z idei partii centrolewicowej. W dalszym ciągu uważamy, że jest ona możliwa do realizacji. Na starych szyldach już daleko się nie ujedzie, stąd nasza oferta - powiedział Borowski.

d21kkg2

Politycy SdPl deklarują, że chcą współpracować z SLD, ale pytany do jakiego Sojuszu jest mu bliżej - Wojciecha Olejniczaka, czy Grzegorza Napieralskiego, Borowski odpowiedział, że walki wyborcze w SLD, które zaczęły się już kilka miesięcy temu doprowadziły do nieszczęścia, do rozbicia LiD.

W sobotę Konwent Socjaldemokracji podjął uchwałę o utworzeniu własnego koła w Sejmie. We wtorek większość posłów SdPl opuściło klub LiD, który zmienił nazwę na klub Lewicy. Wcześniej klub opuścili trzej posłowie Partii Demokratycznej, którzy teraz tworzą Demokratyczne Koło Poselskie.

d21kkg2

Podziel się opinią

Share
d21kkg2
d21kkg2
Więcej tematów