Trwa ładowanie...
syria

Nowe irańskie bazy wojskowe w Syrii. Widać je na zdjęciach satelitarnych

Amerykańska telewizja Fox News opublikowała zdjęcia satelitarne z Syrii. Widać na nich stałe irańskie bazy wojskowe w pobliżu Damaszku. Wśród nich są m.in. hangary do przechowywania pocisków. Rakiety mogą dosięgnąć Izraela.

Share
Nowe irańskie bazy wojskowe w Syrii. Widać je na zdjęciach satelitarnych
Źródło: Fox News, Fot: Twitter.com
d2waqj3

Fox News uzyskał zdjęcia od firmy ImageSat International Według źródeł wywiadowczych z Zachodu mają przedstawiać nową irańską bazę. Znajduje się na północny wschód od Damaszku. Baza ma być dowodzona przez Al-Kuds, która jest specjalną jednostkę operacyjną irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji.

Co możemy zobaczyć na zdjęciach? Widoczne są dwa białe hangary o wymiarach 27,5 metra na 18 metrów. Przechowywane tam są pociski rakietowe krótkiego i średniego zasięgu.

Wszystko wskazuje na to, że Iran zwiększa liczbę i jakość swoich pocisków rakietowych rozmieszczanych na terenie Syrii. Szef Centralnego Dowództwa USA generał Joseph Votel stwierdził że od czasu umowy nuklearnej zawartej w 2015 roku ze światowymi mocarstwami, Iran zwiększa finansowanie swoich sił. Chodzi przede wszystkim środki na wysyłanie pocisków rakietowych oraz bojowników do Syrii i Jemenu.

d2waqj3

To właśnie w tym drugim kraju w ciągu ostatnich pięciu lat Iran stworzył siatkę bojowników. Dla porównania zorganizowanie podobnych struktur w Libanie zajęło im w przeszłości około 20 lat.

Zobacz także: "Kilka męskich słów między Urubko i Polakami"

Nie pierwsza taka baza

Podobny kompleks wojskowy do tego z zdjęć satelitarnych odkryto w 2017 roku. Baza znajdowała się na południe od Damaszku. Zniszczono ją pod koniec ubiegłego roku przez pociski rakietowe ziemia - ziemia z Izraela.

Korpus Strażników Rewolucji składa się z formacji lądowych, morskich i powietrznych. To najlepiej wyszkolona i wyposażona część sił zbrojnych Iranu.

Źródło: Fox News

d2waqj3

Podziel się opinią

Share
d2waqj3
d2waqj3
Więcej tematów