Trwa ładowanie...
dzywu61

Nowe fakty ws. nagród. Jest reakcja Kukiza

Beata Szydło nagrodziła ministrów, a ci - swoich urzędników. Z ostatnich doniesień wynika, że wydali na ten cel blisko 114 mln zł. Co na to Paweł Kukiz? Komentarz opublikował na swoim profilu.
Share
Kukiz skomentował nagrody na Facebooku
Kukiz skomentował nagrody na FacebookuŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dzywu61

Z informacji "Faktu" wynika, że najwięcej nagród i premii rozdał w ub. roku Mateusz Morawiecki. Nagrodził 2606 osób średnią kwotą 7049 zł. W sumie wydał 38 mln zł.

"PO i PiS od ponad 10 lat ścigają się w przyznawaniu sobie 'nagród' (...) Cóż... Tak będzie zawsze, dopóki nie stworzy się wspólnej (międzypartyjnej) regulacji wynagrodzeń dla urzędników opartej na mnożniku (np. medianie czy dominancie) i ustawowo zakaże przyznawania nagród. Mają zarabiać godnie, ale i transparentnie. Chcecie podwyższyć sobie wynagrodzenia? Proszę bardzo, ale najpierw musicie podnieść Obywatelom, żeby wam mnożnik wyszedł satysfakcjonująco" - komentuje Kukiz.

"Fakt" przypomina, że rząd PO-PSL także rozdawał nagrody. Raz, w 2008 roku, było to nawet więcej, bo aż 122 mln zł, ale w kolejnych latach kurek przykręcono: w 2009 r. było to 95 mln zł, w 2010 r. - 105 mln zł, w 2011 r. - 108 mln zł, w 2012 r. - 40 mln zł, w 2013 r. - 102 mln zł, w 2014 r. - 95 mln zł.

dzywu61

Zobacz także: Szydło "wkurzyła" wyborców PiS. Lisicki komentuje

Nagrody to nie skandal. "Należały się"

O premiach dla ministrów w rządzie Beaty Szydło było głośno przez wiele tygodni. Była premier przeznaczyła na nie 2,1 mln złotych. Rekordzistą był ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który dostał 82 tys. zł. Beata Szydło otrzymała 65 tys. zł nagrody. O jej przyznaniu zdecydowała sama.

dzywu61

Kilka dni temu podczas emocjonalnego wystąpienia w Sejmie broniła swojej decyzji. Przekonywała, że nagrody były oficjalne, za ciężką pracę i ministrom się po prostu należały. - Mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę dla ludzi (...) To absolutnie nie jest żaden skandal - komentował następnie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzywu61

Podziel się opinią

Share
dzywu61
dzywu61
Więcej tematów