ycipk-2wb1s6

Nowa Zelandia. Zmarła kolejna ofiara zamachu terrorystycznego

Powiększyła się liczba ofiar marcowego zamachu na meczety w Nowej Zelandii. Po prawie dwóch miesiącach zmarł ranny obywatel Turcji. To 51. ofiara śmiertelna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terrorysta wtargnął do dwóch meczetów w Christchurch w Nowej Zelandi
Terrorysta wtargnął do dwóch meczetów w Christchurch w Nowej Zelandi (PAP)
ycipk-2wb1s6

"Straciliśmy niestety naszego obywatela Zekeriyę Tuyana, który został ciężko ranny w haniebnym ataku w Christchurch na Nowej Zelandii" - poinformował na Twitterze szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu. Mężczyzna zmarł po operacji.

Liczba ofiar krwawego zamachu wzrosła tym samym do 51. Większość z nich była migrantami lub uchodźcami z Pakistanu, Indii, Malezji, Indonezji, Turcji, Somalii, Syrii, Afganistanu i Bangladeszu. Nowozelandzkie media podawały, że najmłodsza ofiara miała 2 lata, a najstarsza 77.

"Najczarniejszy dzień w historii kraju"

Premier Nowej Zelandii nazwała atak jednym z "najczarniejszych dni w historii kraju". - To, co się tutaj stało, jest nadzwyczajnym i bezprecedensowym aktem przemocy - powiedziała wówczas Jacinda Ardern.

ycipk-2wb1s6

Z manifestu 28-letniego terrorysty - określającego się jako faszysta i uczeń Andersa Breivika - wynikało, że Nowa Zelandia nie była przypadkowym celem, choć początkowo planował zamach gdzieś indziej. Uznał jednak, że zamach w tym miejscu pokazałby, że "nie ma miejsca na świecie, które byłoby bezpieczne" od "inwazji" muzułmanów.

Źródło: PAP/tvn24.pl/WP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wb1s6

ycipk-2wb1s6