ycipk-4byccn

Nowa ustawa o stadionach przegłosowana. Dziwny zapis o przemocy

W nowej ustawie o bezpieczeństwie na stadionach jest ciekawy zapis: przemoc jest spontaniczną reakcją na bieżące wydarzenia. Z kolei "właściwa obsługa widza ma ograniczyć agresję".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa ustawa o stadionach przegłosowana. Dziwny zapis o przemocy
(Fotolia)
ycipk-4byccn

Sejm przyjął właśnie ustawę o bezpieczeństwie na stadionach. Zagłosowali za nią wszyscy posłowie.

Przewiduje ona odejście od postrzegania incydentów na stadionach wyłącznie jako przejawu szerszego problemu społeczno-ekonomicznego.

Nowa wykładnia mówi, że "przemoc jest spontaniczną reakcją na bieżące wydarzenia".

ycipk-4byccn

Agresja na stadionach? Trzeba "właściwie obsługiwać widza"

Podkreślona została konieczność prowadzenia na stadionach właściwej obsługi widza, co będzie czynnikiem przeciwdziałającym agresji.

Nowe uregulowania przewidują konieczność wcześniejszego oszacowania ryzyka i podejmowania środków prewencyjnych zamiast bezpośredniej interwencji na stadionie, co może powodować eskalację przemocy.

ycipk-4byccn

Sport ma odgrywać rolę w promowaniu podstawowych wartości Rady Europy

Sejm przyjął ustawę ratyfikującą Konwencję Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych sporządzoną w Strasburgu 4 maja 2016 roku.

Konwencja pokreśla także znaczenie udziału w imprezie sportowej odpowiednio wyszkolonej służby porządkowej i informacyjnej, uwypukla rolę, jaką sport może odgrywać w promowaniu podstawowych wartości Rady Europy, takich jak spójność społeczna, tolerancja czy walka z dyskryminacją.

ycipk-4byccn
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4byccn

ycipk-4byccn
ycipk-4byccn