Trwa ładowanie...
d36eme0

Nowa ustawa o stadionach przegłosowana. Dziwny zapis o przemocy

W nowej ustawie o bezpieczeństwie na stadionach jest ciekawy zapis: przemoc jest spontaniczną reakcją na bieżące wydarzenia. Z kolei "właściwa obsługa widza ma ograniczyć agresję".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa ustawa o stadionach przegłosowana. Dziwny zapis o przemocy
(Fotolia)
d36eme0

Sejm przyjął właśnie ustawę o bezpieczeństwie na stadionach. Zagłosowali za nią wszyscy posłowie.

Przewiduje ona odejście od postrzegania incydentów na stadionach wyłącznie jako przejawu szerszego problemu społeczno-ekonomicznego.

Nowa wykładnia mówi, że "przemoc jest spontaniczną reakcją na bieżące wydarzenia".

d36eme0

Agresja na stadionach? Trzeba "właściwie obsługiwać widza"

Podkreślona została konieczność prowadzenia na stadionach właściwej obsługi widza, co będzie czynnikiem przeciwdziałającym agresji.

Nowe uregulowania przewidują konieczność wcześniejszego oszacowania ryzyka i podejmowania środków prewencyjnych zamiast bezpośredniej interwencji na stadionie, co może powodować eskalację przemocy.

d36eme0

Sport ma odgrywać rolę w promowaniu podstawowych wartości Rady Europy

Sejm przyjął ustawę ratyfikującą Konwencję Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych sporządzoną w Strasburgu 4 maja 2016 roku.

Konwencja pokreśla także znaczenie udziału w imprezie sportowej odpowiednio wyszkolonej służby porządkowej i informacyjnej, uwypukla rolę, jaką sport może odgrywać w promowaniu podstawowych wartości Rady Europy, takich jak spójność społeczna, tolerancja czy walka z dyskryminacją.

d36eme0

Podziel się opinią

Share

d36eme0

d36eme0
Więcej tematów