ŚwiatNowa szczepionka przeciw COVID-19. Niemcy zmienili technologię

Nowa szczepionka przeciw COVID-19. Niemcy zmienili technologię

Trwają prace nad nową szczepionką na COVID-19. Prowadzą je niemieccy naukowcy z Instytutu Paula Ehrlicha wraz z badaczami z Monachium oraz Wiednia. Jak zapowiadają, technologia ich szczepionki na COVID różni się znacznie od pozostałych preparatów.

Nowa szczepionka na COVID. Niemcy zmienili technologię
Nowa szczepionka na COVID. Niemcy zmienili technologię
Źródło zdjęć: © Pixabay

Prace nad kolejnymi szczepionkami na COVID nie ustają. Jedne z nich prowadzą Niemcy z Instytutu Paula Ehrlicha wraz z badaczami z Monachium oraz Wiednia.

Niemcy. Nowa szczepionka na COVID

Jak informują badacze z Niemiec, technologia opracowania wspomnianej szczepionki na COVID różni się znacznie od pozostałych preparatów.

"Jest to nowy rodzaj szczepionki wektorowej, która działa inaczej niż już stosowane szczepionki firm AstraZeneca, Johnson&Johnson czy Sputnik V" - czytamy w gazecie  "Frankfurter Rundschau".

Jak informuje dziennik, podstawą nowej szczepionki na COVID jest wirus pęcherzykowego zapalenia jamy ustnej, z kolei antygen, który ma pobudzić i wywołać odpowiedź immunologiczną organizmu na wirusa u osób zaszczepionych, nie składa się z kompletnego białka kolca, ale tylko z jego części.

Antygen pochodzący z białka kolca dostarczany jest do organizmu, a nie jak w przypadku innych szczepionek na COVID - wytwarzany w organizmie po podaniu preparatu.

Niemcy i innowacyjna szczepionka na COVID. Testy na myszach

Niemcy testowali już nową szczepionkę na COVID na myszach, a wyniki z badań zostały przedstawione w piśmie "Plos Pathogens".

Według informacji naukowców z Instytutu Paula Ehrlicha, pojedyncza dawka innowacyjnej szczepionki na COVID spowodowała znaczny wzrost liczby przeciwciał, które neutralizują działanie koronawirusa.

Badanie wykazało, że podanie myszom szczepionki na COVID miało chronić zwierzęta "z bardzo wysoką skutecznością przed zakażeniem objawowym".

Źródło: PAP

Źródło artykułu:PAP
niemcyKoronawirus Informatorkoronawirus
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (349)