Trwa ładowanie...
d45q9qo
archiwa
07-05-2002 15:46

Nowa Polska.pl i stare archiwa

(inf.własna)

d45q9qo
d45q9qo

13 maja zainaugurowana zostanie działalność nowej wersji serwisu Polska.pl, który ma za zadanie promować nasz kraj w Internecie i dostarczać kompleksowej wiedzy na temat polskich zasobów w Sieci. Równocześnie Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK wraz z Archiwum Głównym Akt Dawnych uruchomią witrynę poświęconą skarbom polskich archiwów.

Idea stworzenia serwisu internetowego prezentującego Polskę za pośrednictwem Sieci ma już prawie 10 lat. Pierwsza Polska Strona Domowa powstała w 1993 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.W roku 1996 podjął kontynuację "Polskiej Strony" tworząc serwis internetowy Polska.pl i jej angielską wersję Poland.pl. Strona żyła dzięki stałej współpracy ze społecznością internautów. Obecnie, prowadzona od początku w niezmienionej formie, witryna przeszła gruntowną modernizację.

W zamierzeniu autorów Polska.pl jest miejscem spotkania wszystkich tych, którzy aktywnie uczestniczą w tworzeniu nowych wartości związanych z informacyjną i edukacyjną funkcją Internetu. Do współpracy redakcja zaprasza instytucje administracji rządowej i samorządowej, fundacje, stowarzyszenia, przedsiębiorców i "prywatnych" pasjonatów Internetu.

Jednym z bardziej spektakularnych owoców takiej współpracy będzie serwis "Skarby archiwów polskich". Początkowo witryna ta będzie zawierała 115 najcenniejszych dokumentów przechowywanych w centralnych archiwach państwa, takich jak odcisk pieczęci Władysława Jagiełły, Konstytucja 3 Maja, testament ks. Józefa Poniatowskiego czy projekt Konstytucji PRL w języku rosyjskim z odręcznymi poprawkami Stalina. Z czasem serwis ma się rozwinąć w miejsce, które umożliwi poznanie najważniejszych i najcenniejszych dokumentów dotychczas dostępnych tylko wybranemu gronu odbiorców.(ck)

d45q9qo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45q9qo
Więcej tematów