Trwa ładowanie...
d2nl8v9

Nowa podstawa programowa MEN. Więcej o Żołnierzach Wyklętych

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce wprowadzić zmiany w nowej podstawie programowej dla szkół średnich. Licealiści dowiedzą się więcej o Żołnierzach Wyklętych, Narodowych Siłach Zbrojnych i roli narodowców w odzyskaniu niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa podstawa programowa, która zakłada zwiększenie informacji o Żołnierzach Wyklętych, będzie obowiązywała od roku szkolnego 2019/2020
Nowa podstawa programowa, która zakłada zwiększenie informacji o Żołnierzach Wyklętych, będzie obowiązywała od roku szkolnego 2019/2020 (PAP, Fot: Pawel Malecki)
d2nl8v9

- To jest usuwanie ostatnich białych plam. Pokazujemy też rolę Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, a także ich programy polityczne i postawy - tłumaczy zmiany Sylwester Chruszcz z Wolnych i Solidarnych w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Zobacz także: Krasnodębski o problemach PiS

Uczniowie będą się też uczyć o Armii Krajowej, Narodowym Zjednoczeniu Wojskowym, a także takich postaciach jak Roman Dmowski, Ignacy Paderewski czy Wojciech Korfanty. Celem jest, aby w nowej postawie programowej były zawarte wszystkie nurty polityczne i społeczne. Nowelizacja ma obowiązywać od roku szkolnego 2019/2020.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nl8v9

Podziel się opinią

Share
d2nl8v9
d2nl8v9
Więcej tematów