Trwa ładowanie...

Nowa okładka "Newsweeka". Będzie pozew?

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek" zaprezentował na swoim profilu na Twitterze najnowszą okładkę tygodnika. Na pewno nie pozostanie ona bez echa. Widać na niej ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka ubranego w mundur bojowy Zmotoryzowanego Odwodu Milicji Obywatelskiej.

Share
Nowa okładka "Newsweeka". Będzie pozew?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Grzegorz Skowronek
d3735rp

Pod zdjęciem Mariusza Błaszczaka ubranego w charakterystycznego "żółwia", kamizelkę mającą chronić przed uderzeniami, widnieje tytuł: "Zomowiec Kaczyńskiego".

"Pozornie niegroźny, pozbawiony charakteru Mariusz Błaszczak jest szalenie niebezpieczny, bo wykona każdy rozkaz prezesa PiS" - brzmi widniejąca pod tytułem zapowiedź materiału.

"Nowy Newsweek- pozbawiony kręgosłupa i charakteru Błaszczak jest groźny- wykona każdy rozkaz Kaczyńskiego" - napisał na swoim profilu Tomasz Lis prezentując okładkę. Ta zapowiedź, jak łatwo sobie wyobrazić, wywołała już falę komentarzy.

Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej powołano w 1956 roku, gdy władza zorientowała się, że milicja i wojsko nie potrafią sobie radzić z demonstrantami. ZOMO było jednostką, która miała tłumić i pacyfikować wszelkie uliczne manifestacje nieprzychylne władzy. Jej funkcjonariusze robili to brutalnie, używając pałek, armatek wodnych, gazu łzawiącego, a także ostrej amunicji - jak miało to miejsce w Kopalni "Wujek" w 1981 roku.

Formację nazywano potocznie "bijącym sercem partii".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3735rp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3735rp
d3735rp
Więcej tematów