Trwa ładowanie...
d4hxd77

Nowa okładka "Newsweeka". Będzie pozew?

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek" zaprezentował na swoim profilu na Twitterze najnowszą okładkę tygodnika. Na pewno nie pozostanie ona bez echa. Widać na niej ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka ubranego w mundur bojowy Zmotoryzowanego Odwodu Milicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek)
d4hxd77

Pod zdjęciem Mariusza Błaszczaka ubranego w charakterystycznego "żółwia", kamizelkę mającą chronić przed uderzeniami, widnieje tytuł: "Zomowiec Kaczyńskiego".

"Pozornie niegroźny, pozbawiony charakteru Mariusz Błaszczak jest szalenie niebezpieczny, bo wykona każdy rozkaz prezesa PiS" - brzmi widniejąca pod tytułem zapowiedź materiału.

"Nowy Newsweek- pozbawiony kręgosłupa i charakteru Błaszczak jest groźny- wykona każdy rozkaz Kaczyńskiego" - napisał na swoim profilu Tomasz Lis prezentując okładkę. Ta zapowiedź, jak łatwo sobie wyobrazić, wywołała już falę komentarzy.

Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej powołano w 1956 roku, gdy władza zorientowała się, że milicja i wojsko nie potrafią sobie radzić z demonstrantami. ZOMO było jednostką, która miała tłumić i pacyfikować wszelkie uliczne manifestacje nieprzychylne władzy. Jej funkcjonariusze robili to brutalnie, używając pałek, armatek wodnych, gazu łzawiącego, a także ostrej amunicji - jak miało to miejsce w Kopalni "Wujek" w 1981 roku.

Formację nazywano potocznie "bijącym sercem partii".

d4hxd77

Podziel się opinią

Share

d4hxd77

d4hxd77
Więcej tematów