Trwa ładowanie...
d1kjtqu

Nowa lista jedynek na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie jedynką listy PO pod Warszawą, Rafał Trzaskowski - w Krakowie, Tomasz Siemoniak - w Wałbrzychu, a Grzegorz Schetyna - w Kielcach. Szefowa rządu Ewa Kopacz ma startować do Sejmu z pierwszego miejsca w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa lista jedynek na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d1kjtqu

Zarząd PO przyjął rekomendację premier Ewy Kopacz w sprawie list. Minister zdrowia prof. Marian Zembala będzie otwierał listę PO w Katowicach, minister sportu Adam Korol - w Gdańsku, a rzecznik rządu Cezary Tomczyk - w Sieradzu.

Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak ma być jedynką listy PO w Wałbrzychu; szef MSZ Grzegorz Schetyna - w Kielcach; wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski - w Krakowie; obecna senator Alicja Chybicka - we Wrocławiu, Marek Biernacki - w Gdyni, a rektor UŁ, prof. Włodzimierz Nykiel - w Łodzi.

Michał Kamiński otrzymał dwójkę pod Warszawą, a Andrzej Halicki dwójkę w Warszawie. B. minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk będzie dwójką na liście w Łodzi; Jacek Protasiewicz dwójką na liście we Wrocławiu; a b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz otrzymał ostatnie miejsce w Szczecinie. Dwójką w Szczecinie będzie Sławomir Nitras, a jedynką - senator Norbert Obrycki.

d1kjtqu

Podziel się opinią

Share
d1kjtqu
d1kjtqu
Więcej tematów