Trwa ładowanie...
d24st3s

Nowa instrukcja HEAD. Ministerstwo obrony pracuje nad procedurami dot. lotów najważniejszych osób w Polsce

MON opracowuje nową instrukcję HEAD. Resort kończy już konsultacje projektu, ale jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. HEAD, czyli procedury dot. lotów najważniejszych osób w Polsce, mają mają ułatwić politykom korzystanie z wojskowych samolotów i śmigłowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa instrukcja HEAD. Ministerstwo obrony pracuje nad procedurami dot. lotów najważniejszych osób w Polsce
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d24st3s

Prace na nową instrukcją HEAD nie zostały jeszcze zakończone, dlatego jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. - Projekt w sprawie "Instrukcji organizacji lotów z najważniejszymi osobami w państwie w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej" (dawna nazwa HEAD) jest w fazie końcowych uzgodnień z czterema kancelariami (Prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu) oraz BOR - podało Radio ZET powołując się na informacje z MON.

Wcześniej wiceszef MON Bartosz Kownacki podał, że w czerwcu do Polski trafią pierwsze samoloty do transportu VIP-ów. - Liczę, że od jesieni, bo jest potrzebny okres szkolenia, także tutaj na miejscu, naszych pilotów, już HEAD, czyli najważniejsza osoba w państwie, pan prezydent, czy inne osoby mające ten status, będą mogły podróżować nowymi samolotami, które będą na wyposażeniu wojska - mówił Kownacki.

Tylko w WP. Kulisy lotów premier i prezydenta na weekend do Krakowa

d24st3s

Andrzej Duda i Beata Szydło latają z Warszawy na weekend do Krakowa rządowymi Embraerami i samolotami Casa wykorzystywanymi też do przewożenia deportowanych z Anglii Polaków - ustaliła Wirtualna Polska.

Informator WP, który ma dostęp do planów lotów, mówi, że prezydent i premier często latają do Krakowa. - Praktycznie w każdy weekend. Wykorzystują Embraery, ale też Casy - zaznacza.

Wojskowe samoloty stacjonują w krakowskiej 8 bazie lotnictwa transportowego. Są wykorzystywane nie tylko do celów militarnych - transportują krew, organy do przeszczepów, na zleceni MSWiA przewożą zatrzymanych, a także Polaków deportowanych z Wielkiej Brytanii.

d24st3s

Podziel się opinią

Share
d24st3s
d24st3s
Więcej tematów