Trwa ładowanie...
d2rxjyn

Nowa broń Rosji i Chin. Amerykanie są wobec niej bezradni

Pekin i Moskwa dysponują tzw. bronią hipersoniczną, nad którą dopiero pracuje amerykańska armia. Nowy rodzaj uzbrojenia jest niewykrywalny dla radarów i może stanowić istotny element działań zaczepnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Broń hipersoniczna daje przewagę Rosji nad USA
Broń hipersoniczna daje przewagę Rosji nad USA (PAP)
d2rxjyn

Do informacji nt. broni hipersonicznej dotarł Fox News. W raporcie izby obrachunkowej USA czytamy, że Amerykanie nie mają żadnej obrony przeciwko najnowszym rodzajom broni, które już są produkowane w Rosji i Chinach.

US Army zamierza jednak szybko nadrobić dystans do największych rywali - w kwietniu Pentagon złożył w koncernie Lockheed Martin zamówienie na nowy rodzaj sprzętu. Jego prototyp będzie kosztował 1,3 mld dolarów.

Kiedy Amerykanie dopiero rozpoczęli pracę nad bronią hiperbaryczną, Władimir Putin już prezentował system hipersoniczny "Awangard”. Jego rakiety mogą latać między kontynentami i są niewykrywalne dla radarów. Putin podkreślił, że wyjątkowość systemu "Awangard” polega na jego umiejętności manewrowania i odchodzenia od początkowego toru lotu do 1 tys. km. Z testów wynika, że rosyjskie rakiety będą nieuchwytne dla amerykańskich radarów.

d2rxjyn

USA próbują spowolnić proces seryjnej produkcji systemu "Awangard". W listopadzie departament handlu poinformował, że opracowuje dokumenty, które zaostrzą kontrolę nad eksportem tzw. wrażliwych technologii. We wspomnianym zestawieniu znalazły się m.in. technologie wykorzystujące sztuczną inteligencję, biotechnologie czy hipersonicznych aparatów (w tym algorytmy kontroli ruchu i ochrony termalnej). Amerykanie mają nadzieję, że bez ich technologii wdrożenie nowego systemu do stałego użytku w rosyjskiej armii będzie niemożliwe.

Źródło: rp.pl

Zobacz także: Ćwierć miliona osób przemaszerowało ulicami Warszawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rxjyn

Podziel się opinią

Share
d2rxjyn
d2rxjyn
Więcej tematów