Trwa ładowanie...

Norweska policja: nie jesteśmy gotowi podać nazwisk ofiar

Nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby podać nazwiska ofiar - poinformowała norweska policja podczas zwołanej konferencji prasowej. Jak wyjaśnili, trwa identyfikacja ofiar.

Share
Norweska policja: nie jesteśmy gotowi podać nazwisk ofiar
Źródło: PAP/EPA
dtefnnu

Nie znane są jeszcze motywy sprawcy. Według policji, morderca działał samodzielnie, jednak wciąż starają się to zweryfikować.

- Jutro Breivik pojawi się w sądzie i wówczas sędzia zadecyduje, czy rozprawa będzie odbywać się jawnie, czy za zamkniętymi drzwiami - poinformował asystent szefa policji Sveinung Sponheim .

dtefnnu

Podczas konferencji koordynator incydentu regionu policji w Oslo Johan Fredriksen powiedział, że oddziały policji przybyły na wyspę Utoya o godz.18.25, a dwie minuty później nastąpiło aresztowanie podejrzanego. - Została wysłana specjalna grupa policji, a podejrzany poddał się zatrzymaniu - mówił.

W wyniku piątkowych zamachów w dzielnicy rządowej w Oslo i na wyspie Utoya nie żyje 93 osób. Według rzecznika policji, w szpitalu Ulleval przebywa 10 bądź 11 rannych w stanie ciężkim lub zagrażającym życiu. Łączna liczba rannych w obu zamachach sięga 100.

dtefnnu

Podziel się opinią

Share
dtefnnu
dtefnnu
Więcej tematów