Trwa ładowanie...

Norwegia proponuje międzynarodową konferencję donatorów ws. uchodźców

Norwegia zaproponowała zorganizowanie międzynarodowej konferencji donatorów, aby przyjść z pomocą milionom Syryjczyków, którzy uciekli z kraju targanego wojną.

Share
Norwegia proponuje międzynarodową konferencję donatorów ws. uchodźców
Źródło: AFP, Fot: TOBIAS SCHWARZ
d9wxvih

Podczas konferencji prasowej premier Norwegii Erna Solberg poinformowała, że wysłała list z tą propozycją do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna.

- Jest absolutnie kluczowe, aby społeczność międzynarodowa zwiększyła wysiłki na rzecz uchodźców i ludności cywilnej w Syrii oraz w krajach sąsiednich - powiedziała.

d9wxvih

Juncker: nie bójmy się uchodźców, czas na działanie

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował w środę do państw UE o przejęcie 160 tysięcy uchodźców od Grecji, Włoch i Węgier, by złagodzić kryzys migracyjny. Jak podkreślił, to nie czas, by bać się uchodźców, ale by zdecydowanie działać.

- Włochy, Grecja i Węgry nie mogą być pozostawione same z tym ogromnym wyzwaniem - powiedział Juncker w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w przemówieniu o stanie Unii Europejskiej. Szef KE przyznał, że "Unia Europejska nie jest w dobrym stanie".

Wojna w Syrii wypędziła z kraju około ośmiu milionów ludzi. Połowa z nich znalazła schronienie w sąsiednich krajach - Turcji, Libanie i Jordanii.

d9wxvih

Podziel się opinią

Share
d9wxvih
d9wxvih
Więcej tematów