Trwa ładowanie...
d406zk1

"Nocne Wilki" nie wpuszczone do Polski

Rosyjscy członkowie motocyklowej grupy "Nocne Wilki" nie zostali wpuszczeni do Polski – podała Agencja TASS. Dostali oni odmowę wjazdu z powodu "przynależności do organizacji ekstremistycznej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nocne Wilki"
"Nocne Wilki" (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d406zk1

Agencja TASS pisze, że problem z wjazdem do naszego kraju mieli jedynie rosyjscy członkowie "Nocnych Wilków". Motocykliści m.in. z Białorusi, przekroczyli granicę bez żadnych kłopotów. - Rosjan nie wpuszczono do Polski z powodu "przynależności do organizacji ekstremistycznej" – powiedział Jewgienij Strogow, rzecznik klubu motocyklowego.

Członkowie "Nocnych Wilków", którym udało się przekroczyć polską granicę, zostali powitani przez około 60 motocyklistów z Polski, Rosji, Słowacji i Niemiec. Razem wyruszyli do Warszawy.

d406zk1

"Nocne Wilki" wyruszyły 27 kwietnia z Moskwy w ramach międzynarodowego rajdu motocyklowego "Drogi Zwycięstwa — na Berlin!", organizowanego z okazji 72. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą.

Grupa motocyklowa budzi wiele kontrowersji. Lider klubu, Aleksander Załdostanow, nie kryje się ze swoimi sympatiami dla okresu stalinowskiego. Członkowie grupy wielokrotnie dawali wyraz swojemu zaangażowaniu dla polityki Kremla, byli również bardzo aktywni podczas rosyjskiej aneksji Krymu.

d406zk1

Podziel się opinią

Share

d406zk1

d406zk1
Więcej tematów