Trwa ładowanie...
d11i8dh

Nike Air Max 270 budzą wiele kontrowersji. Muzułmanie podpisują petycję, aby buty nie weszły do sprzedaży

Nike po raz kolejny zaliczyło wizerunkową wpadkę. W internecie pojawiła się petycja, w której użytkownicy domagają się usunięcia ze sprzedaży najnowszego modelu Nike Air Max 270. Muzułmanie oraz przedstawiciele innych wyznań nie zgadzają się na logo umieszczone na podeszwie obuwia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nike Air Max 270 w ogniu krytyki. Na podeszwie nowych Air Max 270 umieszczono  słowo "Allah". Muzułmanie są oburzeni.
Nike Air Max 270 w ogniu krytyki. Na podeszwie nowych Air Max 270 umieszczono słowo "Allah". Muzułmanie są oburzeni. (iStock.com)
d11i8dh

Nike Air Max 270 w ogniu krytyki – muzułmanie mówią "dość"

Nike po raz kolejny zaliczyło wizerunkową wpadkę. Muzułmanie, i nie tylko, podpisują petycję, której celem jest wycofanie z planowanej sprzedaży najnowszego modelu Air Max 270. Zdaniem przeciwników najnowszego produktu od Nike, godzi on w dobro oraz tożsamość religijną muzułmanów.

Nike Ari Max 270 – muzułmanie nie chcą słowa „Allah” na podeszwie buta

Nike już w lutym chce wprowadzić na rynek najnowszy model butów Air Max. Air Max 270 swoją premierę będą miały za kilka tygodni, jednak dyskusja wobec nich rozgorzała już teraz. Muzułmanie nie chcą, aby obuwie trafiło do sprzedaży ze względu na słowo „Allah” pisane w języku arabskim widniejące na podeszwie Nike Air Max 270. W internetowej petycji, jej autorka, Saiqa Noreen, zaznacza, że umieszczenie imienia najwyższego proroka na podeszwie buta obraża muzułmanów. W opisie petycji czytamy, że „Nike wyprodukowało buty Air Max 270 z napisem na podeszwie przypominającym słowo Allah po arabsku, które z pewnością zostanie zatarte, zadeptane i zabłocone”. W dalszej części zaznacza, że muzułmanie są w ten sposób lekceważeni i obrażani. Właśnie dlatego ona oraz 12 tys. osób, które podpisały petycję domagają się wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Max 270.

d11i8dh

Air Max 270 - muzułmanie kolejny raz obrażeni przez Nike

Model Nike Air Max 270 nie jest pierwszym, który może być wycofany z rynku. Muzułmanie w 1997 roku wyrazili sprzeciw wobec innego rodzaju obuwia Air Max, które również zawierało na podeszwie słowo łudząco podobne do „Allah” pisanego po arabsku. Wówczas Nike wycofało ze sprzedaży kilkadziesiąt par butów.

Petycja dotycząca wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Mac 270. change.org
Petycja dotycząca wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Mac 270.
d11i8dh

Podziel się opinią

Share

d11i8dh

d11i8dh
Więcej tematów