Trwa ładowanie...

Nike Air Max 270 budzą wiele kontrowersji. Muzułmanie podpisują petycję, aby buty nie weszły do sprzedaży

Nike po raz kolejny zaliczyło wizerunkową wpadkę. W internecie pojawiła się petycja, w której użytkownicy domagają się usunięcia ze sprzedaży najnowszego modelu Nike Air Max 270. Muzułmanie oraz przedstawiciele innych wyznań nie zgadzają się na logo umieszczone na podeszwie obuwia.

Share
Nike Air Max 270 budzą wiele kontrowersji. Muzułmanie podpisują petycję, aby buty nie weszły do sprzedażyŹródło: iStock.com
d2hf8mu

Nike Air Max 270 w ogniu krytyki – muzułmanie mówią "dość"

Nike po raz kolejny zaliczyło wizerunkową wpadkę. Muzułmanie, i nie tylko, podpisują petycję, której celem jest wycofanie z planowanej sprzedaży najnowszego modelu Air Max 270. Zdaniem przeciwników najnowszego produktu od Nike, godzi on w dobro oraz tożsamość religijną muzułmanów.

Nike Ari Max 270 – muzułmanie nie chcą słowa „Allah” na podeszwie buta

Nike już w lutym chce wprowadzić na rynek najnowszy model butów Air Max. Air Max 270 swoją premierę będą miały za kilka tygodni, jednak dyskusja wobec nich rozgorzała już teraz. Muzułmanie nie chcą, aby obuwie trafiło do sprzedaży ze względu na słowo „Allah” pisane w języku arabskim widniejące na podeszwie Nike Air Max 270. W internetowej petycji, jej autorka, Saiqa Noreen, zaznacza, że umieszczenie imienia najwyższego proroka na podeszwie buta obraża muzułmanów. W opisie petycji czytamy, że „Nike wyprodukowało buty Air Max 270 z napisem na podeszwie przypominającym słowo Allah po arabsku, które z pewnością zostanie zatarte, zadeptane i zabłocone”. W dalszej części zaznacza, że muzułmanie są w ten sposób lekceważeni i obrażani. Właśnie dlatego ona oraz 12 tys. osób, które podpisały petycję domagają się wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Max 270.

Air Max 270 - muzułmanie kolejny raz obrażeni przez Nike

Model Nike Air Max 270 nie jest pierwszym, który może być wycofany z rynku. Muzułmanie w 1997 roku wyrazili sprzeciw wobec innego rodzaju obuwia Air Max, które również zawierało na podeszwie słowo łudząco podobne do „Allah” pisanego po arabsku. Wówczas Nike wycofało ze sprzedaży kilkadziesiąt par butów.

Petycja dotycząca wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Mac 270. change.org
Petycja dotycząca wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Mac 270. Źródło: change.org
d2hf8mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hf8mu
d2hf8mu
Więcej tematów