Trwa ładowanie...
gwiazdy

Night of the Proms – wyjątkowe muzyczne show łączące muzykę rozrywkową z muzyką klasyczną – już w marcu w Łodzi i w Warszawie

Night of the Proms – cykl wyjątkowych koncertów, który od ponad 30 lat cieszy się olbrzymią popularnością w Europie, po raz czwarty zawita do naszego kraju. Nadchodząca edycja odbędzie się 24 marca 2017 roku w Warszawie oraz 25 marca 2017 roku w Łodzi. Gwiazdami tego wyjątkowego muzycznego show będą między innymi: grupa UB40, Anastacia, Ronan Keating i Margaret.

Share
Night of the Proms – wyjątkowe muzyczne show łączące muzykę rozrywkową z muzyką klasyczną – już w marcu w Łodzi i w Warszawie
Źródło: /, Fot: materiał organizatora
dsjtcvc

Night of the Proms – to jedna z najważniejszych halowych imprez muzycznych na świecie. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest unikatowe połączenie muzyki klasycznej z popularną muzyką rozrywkową w wykonaniu największych gwiazd. To interaktywna zabawa z publicznością, podczas której nowy wymiar przebojom muzyki pop nadaje kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna oraz chór. Night of the Proms od wielu lat regularnie odbywa się m.in. w Holandii, Niemczech, Danii, Francji i USA. Na scenach pojawiały się takie gwiazdy jak Sting, Andrea Bocelli, James Brown, Joe Cocker, Seal i wielu innych. W Polsce impreza po raz pierwszy odbyła się w 2014 roku. Wystąpili wówczas: OMD, Amy Macdonald, John Miles oraz Natalia Kukulska. Łączna widownia wszystkich polskich koncertów przekroczyła 20 tysięcy osób.

Gwiazdami nadchodzącej edycji Night of the Proms Polska będą między innymi: legendarne UB40, Anastacia, Ronan Keating i Margaret. Towarzyszyć im będzie światowej sławy Proms Symphony Orchestra pod dyrekcją Alexandry Arrieche oraz Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej.

dsjtcvc

Jako pierwszych organizatorzy ogłosili brytyjską grupę UB40. To artyści, którzy na nowo zdefiniowali gatunek reggae, przemawiając swoją twórczością do różnych pokoleń oraz zyskując uznanie publiczności na całym świecie dzięki takim przebojom jak Red Red Wine czy (I Can’t Help) Falling in Love with You. Ich występ na kolejnej edycji Night of the Proms związany będzie z premierą kolejnego albumu. UB40 zamierzają wkrótce wydać płytę Unplugged, na której usłyszymy ich klasyczne przeboje w nowej, akustycznej aranżacji.

Anastacia – to autorka takich przebojów jak Left Outside Alone czy I’m Outta Love. Amerykańska wokalistka przez całą swoją karierę sprzedała blisko 30 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. W 2000 roku wydała swój pierwszy album, Not that Kind, który promował singiel I’m Outta Love. Piosenka szybko stała się międzynarodowym przebojem, zaś artystka zdobyła uznanie fanów i krytyków. Wokalistka od tamtej pory wydała pięć albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany Resurrection, ujrzał światło dzienne wiosną 2014 roku. Płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych albumów w wielu krajach na świecie. W Polsce do tej pory Anastacia wystąpiła tylko raz, w kwietniu 2015 roku.

Ronan Keating na scenie jest obecny już od prawie 20 lat. Swoją karierę rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy to po raz pierwszy wystąpił z nieistniejącym już zespołem – Boyzone. Do tej pory wydał 11 solowych albumów, sprzedając łącznie 10 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, oraz cztery wraz z Boyzone, które sprzedały się w nakładzie 13 milionów sztuk. Jego pierwszy album, zatytułowany Ronan, ukazał się w sierpniu 2000 roku. Pochodzące z tej płyty single When You Say Nothing at All oraz Life Is a Rollercoaster okazały się wielkim sukcesem i przez długi czas zajmowały czołowe miejsca list przebojów.

Podczas Night of the Proms Polska nie zabraknie także polskiej gwiazdy. Krajowych artystów reprezentować będzie piękna i utalentowana Margaret. Ta jedna z najpopularniejszych polskich artystek popowych na rynku fonograficznym zadebiutowała w 2013 roku i podbiła serca publiczności takimi przebojami jak Thank You Very Much – który był 3. najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 roku, za co Związek Producentów Audio Video przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku – a także Wasted, Start a Fire – który został oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 – czy najnowszym,_ Cool Me Down_, który pokrył się podwójną platyną. Gratką dla polskiej publiczności będzie wspólnych występ Margaret z jedną z zagranicznych gwiazd, jednak organizatorzy jeszcze nie ujawniają, z kim konkretnie artystka wystąpi i jaki przebój wykona.

dsjtcvc

Oprócz największych gwiazd muzyki pop, podczas Night of the Proms polska publiczność będzie mogła posłuchać także Natalie Choquette – kanadyjskiej śpiewaczki operowej, cenionej za oryginalne interpretacje klasycznych utworów, którym dzięki swojemu wyjątkowemu poczuciu humoru nadaje zupełnie nowy wymiar, oraz artystów znanych już z poprzednich edycji: światowej sławy orkiestrę Il Novecentopod dyrekcją Alexandry Arrieche, Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej oraz Johna Milesa – brytyjskiego wokalistę, autora tekstów i kompozytora, który bierze udział w niemal każdej edycji Night of the Proms.

Koncerty Night of the Proms odbędą się 24 marca w Warszawie w Hali Torwar oraz 25 marca w Łodzi, Atlas Arena.

Bilety, już od 49 zł, dostępne są poprzez sieć Eventim, w tym na stronie eventim.pl W sprzedaży są miejsca siedzące na trybunach, a także siedzące na płycie. W Łodzi po raz pierwszy dostępne będą również miejsca stojące na płycie. Przygotowana została również specjalna oferta dla grup: przy zakupie 10 biletów w jednej kategorii – jeden bilet gratis. Zamówienia grupowe biletów wyłącznie pod adresem: bilety@notp.pl

O Night of the Proms

Night of the Proms od 31 lat jest w Europie synonimem rozrywki na najwyższym poziomie. To trzymające w napięciu muzyczne show z udziałem gwiazd, perfekcyjnie wyreżyserowane, dopełnione super nowoczesną techniką oświetleniową i nagłośnieniową. Do tej pory 900 koncertówobejrzało 10 mln widzów. W towarzystwie orkiestry symfonicznej swoje przeboje śpiewali popowi i rockowi giganci, tacy jak Joe Cocker, Sting, James Blunt, Macy Gray, Sinéad O’Connor, Angie Stone, Andrea Bocelli, Boy George, Mike Oldfield czy Zucchero. Seal przyznał, że występ podczas Night of the Proms w 2011 roku był jednym z najprzyjemniejszych muzycznych doświadczeń w jego karierze, a mistrz James Brown, który dał się zaprosić do udziału w 2004 roku, powiedział: „świat musi to zobaczyć!”.

Na pomysł zorganizowania Night of the Proms wpadli 30 lat temu dwaj belgijscy studenci: Jan Vereecke i Jan Van Esbroeck. Zainspirowała ich atmosfera słynnych koncertów promenadowych organizowanych w Wielkiej Brytanii od końca XIX wieku, ale układając własny program zdecydowali się zaryzykować. Do klasycznego repertuaru dodali popowe przeboje, by trafić do szerszej publiczności, zwłaszcza studentów. Pierwszy koncert odbył się 19 października 1985 roku w Antwerpii i okazał się wielkim sukcesem. Oglądało go 13,5 tysiąca widzów. Już wtedy w repertuarze znalazła się piosenka Music w wykonaniu Johna Milesa, która wkrótce stała się nieoficjalnym hymnem Night of the Proms. Dziś grana jest podczas niemal każdego koncertu. Na pierwsze dźwięki tego utworu widzowie wstają z miejsc, by wspólnie z Milesem śpiewać „Music is my first love and it will be my last”. To magiczny moment wieczoru.

dsjtcvc

Sukces pierwszego koncertu pociągnął za sobą organizację następnych edycji Night of the Proms. W ciągu kolejnych lat przybywało miejsc i hal koncertowych, gdzie można było podziwiać widowisko, wydłużała się lista gwiazd, pojawiali się sponsorzy imprezy. Idea jednak pozostała niezmienna: dobra zabawa przy popowych i klasycznych przebojach. Jan Vereecke i Jan Van Esbroeck do dziś dnia stoją na czele PSE Belgium, która organizuje Night of the Proms w Belgii i współpracuje z partnerami w Europie i Ameryce Północnej. Jan Vereecke osobiście pracuje nad scenariuszem koncertów, zaprasza artystów, wymyśla repertuar i z niezmiennym entuzjazmem wciąż szuka sposobów na dotarcie do jeszcze większej publiczności. W Polsce impreza po raz pierwszy odbyła się w 2014 roku. Wystąpili wówczas: OMD, Amy Macdonald, John Miles oraz Natalia Kukulska. W kolejnych latach w ramach Night of the Proms Polskę odwiedzili także Katie Melua i Kim Wilde w 2015 r. oraz Zucchero i Lisa Stansfield w 2016 r. Łączna widownia wszystkich
polskich koncertów przekroczyła 20 tysięcy osób.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest Music Events Poland.

dsjtcvc

Podziel się opinią

Share
dsjtcvc
dsjtcvc
Więcej tematów