Trwa ładowanie...
d3uhkcg

Niger. Najkrwawszy atak terrorystów od lat. Zginęło ponad 70 osób

Ponad 70 osób zginęło podczas ataku na obóz wojskowy w miejscowości Inates na zachodzie Nigru. Około 30 osób uznano za zaginione. To już kolejny w ciągu dwóch dni atak terrorystów na pozycje armii. I najkrwawszy od wielu lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak terrorystów na obóz wojskowy w Nigrze
Atak terrorystów na obóz wojskowy w Nigrze (PAP/EPA)
d3uhkcg

Obóz wojskowy w Inates na zachodzie kraju, tuż przy granicy z Mali, został ostrzelany we wtorek wieczorem. Według relacji AFP pociski trafiły w zbiorniki paliwa, co zwielokrotniło liczbę ofiar.

Z wstępnych informacji, podawanych przez lokalne źródła, wynika, że zginęło ponad 70 osób. Co najmniej 30 osób uznano za zaginione. Liczby rannych nie podano.

To już kolejny atak na wojskowe bazy w Nigrze. W poniedziałek, również na zachodzie Nigru. doszło do ataku w regionie Tahoua. W potyczce zginęło trzech żołnierzy z Nigru i 14 terrorystów.

d3uhkcg

Zobacz także: Amerykanie zabici w zasadzce

Zachodnie rejony kraju są coraz częściej areną działań dżihadystów, którzy przedostają się tam z Mali. Filie Al-Kaidy i Państwa Islamskiego, korzystając z nieszczelnych granic, coraz częściej przypuszczają ataki na cele wojskowe i cywilne.

Niebezpiecznie jest też na południu Nigru, w pobliżu granicy z Nigerią. Dochodzi tam często do starć między rządową armią a bojownikami islamistycznej grupy Boko Haram, która w 2015 roku złożyła przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (IS).

Zobacz także: Ciała 87 osób na pustyni. Zmarli z pragnienia...

Bojownicy Boko Haram mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego - szariatu - w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

Źródło: jeuneafrique.com

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów