Trwa ładowanie...

Niezwykły gest maratończyka. Zamiast biec do mety zatrzymał się, żeby pomóc innemu biegaczowi

Ostatnie metry londyńskiego maratonu i meta w zasięgu wzroku. W takim momencie jeden z uczestników biegu zatrzymuje się, by pomóc wycieńczonemu koledze. Wszystko na oczach książąt Williama i Harry'ego.
Share
Niezwykły gest maratończyka. Zamiast biec do mety zatrzymał się, żeby pomóc innemu biegaczowi
Źródło: Twitter
d1zy3k7

Wzruszająca sytuacja miała miejsce ok. 170 metrów przed metą biegu w Londynie. Gdy jeden z zawodników opadł z sił z pomocą przyszedł mu inny maratończyk. Na nagraniu, które zachwyciło miliony internautów, widać słaniającego się na nogach biegacza podtrzymywanego przez innego uczestnika biegu. Po chwili pomocy udziela także mężczyzna z obsługi imprezy - razem pomagają dotrzeć wycieńczonemu maratończykowi do mety. Wszystkiemu przyglądają się obecni na miejscu książęta - William i Harry.

Nic dziwnego, że nagranie podbiło serca internautów. Dla biegaczy najważniejszy jest postęp - poprawianie życiowego wyniku. Tym razem jeden z uczestników postanowił poświęcić swój czas na pomoc koledze, który nie miał sił na samodzielne ukończenie biegu. Jak przyznali komentatorzy BBC, takie zachowanie to świadectwo prawdziwego ducha sportu.

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów