Qaqwqwrqw

Niezwykłe zjawiska na niebie. Piękny mammatus nad Polską

Marzec jest dość specyficznym miesiącem. Nie bez kozery mówi się, że w marcu jak w garncu. Jest to okres pogody przejściowej, w której dzieją się najróżniejsze "cuda" natury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mammatus nad Polską
Mammatus nad Polską (Kamil Sałek)
Qaqwqwrqw

Ostatnie dwa dni przyniosły dynamikę w pogodzie. Deszcz, grad, burze i silny wiatr to scenariusz napisany właśnie przez pogodę. Dziś w trakcie wspomnianych dynamicznych zjawisk dzięki internautom możemy spojrzeć na pogodowe “zło” z nieco ładniejszej strony. W wielu regionach kraju niebo pokrywały piękne i malownicze chmury kłębiaste, które przynosiły dość spore opady.

Prawdziwy rarytas został jednak uwieczniony w miejscowości Pionki niedaleko Radomia. Pan Kamil Sałek był naocznym świadkiem pięknych i groźnie wyglądających chmur towarzyszących – mammatus. Chmury te wyglądają jak wymiona bądź wypustki i są zauważalne przede wszystkim w dolnej części “kowadła”, które jest nieodłączną częścią chmury burzowej. Zwisające worki wypełnione są oczywiście wodą i wyglądają niekiedy dość przerażająco, jednak w niektórych przypadkach m.in odchodzących burz stanowią spory warsztat dla niejednego pasjonata nieba.

Z kolei niedaleko Sędziszowa Małopolskiego (podkarpackie), Pan Witold Ochał uwiecznił pięknie doświetloną w zachodzącym słońcu chmurę Cumulonimbus.

Qaqwqwrqw
Witold Ochał
Podziel się

Zobacz także: Lech Wałęsa o wyborach w Gdańsku: klęska Brauna

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw