Trwa ładowanie...
d18miai

Niezwykłe zaręczyny w Żelazowej Woli

• Wizytę z Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży z pewnością zapamięta para Amerykanów - Julia i Daniel, która zaręczyła się w Żelazowej Woli
• Wybrali się tam na wycieczkę przed oficjalnym startem międzynarodowego święta

d18miai
d18miai

- Zdecydowałem się na Polskę, chociaż nigdy tu nie byłem. Widziałem tylko piękne zdjęcia - powiedział Daniel.

Już za trzy dni rozpoczną się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zanim jednak pielgrzymi tam pojadą, pozostaną jakiś czas w diecezjach, które je goszczą. Dziś diecezje organizują swoje wydarzenia centralne. Będą to między innymi modlitwy z biskupami, pikniki i koncerty.

W Warszawie przygotowano Festiwal Narodów w seminarium duchownym na Tarchominie i Warszawskie Uwielbienie przy Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystko pod hasłem miłosierdzia, które jest najważniejszym przesłaniem tych Światowych Dni Młodzieży - mówi ksiądz Tomasz Zaparty, jeden z dwóch koordynatorów ŚDM w Warszawie.

Kapłan podkreśla, że współczesna młodzież jest bombardowana różnymi propozycjami z wielu stron. Przebicie się z przesłaniem miłosierdzia i Ewangelią do młodych, to dla księży ogromne wyzwanie - mówi ksiądz Tomasz Zaperty.

Jednak nawet podczas przygotowań do tych Światowych Dni Młodzieży wielu ich uczestników zobaczyło, że Kościół katolicki ma im coś istotnego do zaoferowania. Dodatkową korzyścią dla nich są przyjaźnie i znajomości, które teraz nawiązali - podkreśla duchowny.

d18miai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18miai
Więcej tematów