Trwa ładowanie...
d3g2p2o

Niezwykła spostrzegawczość kibica uratowała mistrza olimpijskiego przed... nowotworem skóry

• Australijski pływak Mack Horton poddał się zabiegowi usunięcia znamienia w szpitalu w Melbourne
• Do zabiegu doszło po tym, jak niepokojące zmiany w wyglądzie pieprzyka zauważył spostrzegawczy kibic
• Mistrz olimpijski namawia swoich fanów do częstszych odwiedzin u dermatologa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła spostrzegawczość kibica uratowała mistrza olimpijskiego przed... nowotworem skóry
(Instagram)
d3g2p2o

Mack Horton, australijski mistrz olimpijski z Rio opublikował zdjęcie, na którym pozuje z dużym opatrunkiem na piersi. 20-latek poddał się zabiegowi usunięcia niebezpiecznego pieprzyka, który w ciągu ostatnich kilku lat zmienił swój kolor i rozmiar, sugerując zagrożenie rakiem skóry. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki Horton dowiedział się o niebezpieczeństwie.

Zmianę na skórze zawodnika zauważył bowiem spostrzegawczy... kibic, który porównał zdjęcia z różnych imprez pływackich. O swoim spostrzeżeniu anonimowo poinformował pływaka, który niezwłocznie udał się do lekarza. Teraz zawodnik dziękuje kibicowi za cenną pomoc i nawołuje do częstszych wizyt u dermatologa.

W Australii nowotwory skóry to prawdziwa plaga. Szacuje się, że u nawet 2/3 Australijczyków zdiagnozowany zostanie ten rodzaj nowotworu przed ukończeniem 70. roku życia. Popularny aktor Hugh Jackman, znany m. in. z roli Wolverine'a, wielokrotnie poddawał się zabiegom usuwania uszkodzonej skóry z nosa i także nawoływał do lepszej profilaktyki w tym zakresie.

d3g2p2o

Podziel się opinią

Share

d3g2p2o

d3g2p2o
Więcej tematów