Trwa ładowanie...
d302ff0

Niezwykła historia kobiety zaginionej na Hawajach. Ratownicy tracili już nadzieję

Instruktorka jogi zgubiła się w dżungli na Hawajach. Została odnaleziona po 17 dniach. Amanda Eller jadła jagody, a nawet ćmy. Schroniła się w legowisku dzików. To cud, że przeżyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amanda Eller tuż po odnalezieniu przez ratowników na Hawajach
Amanda Eller tuż po odnalezieniu przez ratowników na Hawajach (AFP/EAST NEWS)
d302ff0

Nadzieje na odnalezienie Amandy Eller w gęstej dżungli na hawajskiej wyspie Maui powoli gasły. Wtedy dwaj poszukiwacze z pokładu śmigłowca dostrzegli machającą do nich kobietę stojącą nad potokiem. Po ponad dwóch tygodniach poszukiwań okazało się, że 35-letnia instruktorka jogi żyje.

Eller zaginęła 9 maja. Na jednym z parkingów znaleziono jej samochód, a w nim telefon komórkowy. Nie wiadomo, dlaczego kobieta sama zapuściła się w dżunglę. Przez ponad 2 tygodnie setki wolontariuszy, w tym nurkowie, policjanci z psami tropiącymi, strażacy, a nawet nurkowie usiłowali ją odnaleźć.

W czasie, gdy błąkała się po gęstym lesie spadła z urwiska i złamała nogę. Woda porwała jej buty. Ma też poważne oparzenia słoneczne, lecz przede wszystkim dokuczał jej chłód. W nocy temperatura na wyspie spada do ok. 15 stopni Celsjusza. Wtedy Eller zagrzebywała się w liście paproci w opuszczonym legowisku dzików. Jadła dzikie owoce, a nawet udało jej się upolować dwie duże ćmy. Kobieta kilkakrotnie słyszała i widziała przelatujące śmigłowce, ale nie została dostrzeżona.

d302ff0

Jej ojciec, John Eller mówi, że córka jest poważnie potłuczona, ale w dobrym stanie psychicznym. Rodzina zebrała przez internet ok. 76 tys. dolarów na akcję poszukiwawczą. Kwotę, która pozostała do ich dyspozycji, przeznaczą na wytyczenie bezpieczniejszych szlaków turystycznych ma Maui.

Huragan zmiótł wyspę. Hawaje biedniejsze o jedno miejsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d302ff0

Podziel się opinią

Share

d302ff0

d302ff0
Więcej tematów