Trwa ładowanie...
d3faycr

Niezwykła akcja strażaków. Jeszcze większe wrażenie robi jej opis

Strażacy raz po raz pokazują, że zasługują na zaufanie Polaków, które potwierdzają coroczne badania opinii. Tym razem ponownie stanęli na wysokości zadania, a dramatyczny opis akcji stał się hitem sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła akcja strażaków. Jeszcze większe wrażenie robi jej opis
(Facebook)
d3faycr

Strażacy nie tylko gaszą pożary. Pomagają na miejscach wypadków, ściągają koty z drzew, a nawet zdejmują obrączki z palców. Takiego zadania podjęli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Zachowujemy oryginalną pisownię, bo nie potrafilibyśmy zrobić tego lepiej:

"W dniu 22 stycznia br. po godzinie 16 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 zgłosiła się kobieta z prośbą o pomoc w zdjęciu obrączki. W wyniku uderzenia w dłoń doszło do obrzęku palca serdecznego prawej ręki. Znajdująca się na nim obrączka powodowała silny ból. Strażacy niezwłocznie podjęli działania mające na celu usunięcie biżuterii. Okazało się, że opuchlizna jest zbyt duża aby zdjąć obrączkę przy wykorzystaniu nici. Stwierdzono, że najbezpieczniejszą alternatywą będzie wykorzystanie urządzenia do przecinania biżuterii, który znajduje się na wyposażeniu m.in. Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Niestety stal hartowana, z której wykonany był pierścionek stawiała skuteczny opór co doprowadziło do zniszczenia narzędzia. Podjęto zatem decyzję o przecięciu obrączki szlifierką kątową. Wykorzystano również szczelinomierz, a w celu chłodzenia zastosowano wodę. Podczas działań wszyscy obecni strażacy wspierali poszkodowaną i skutecznie poprawiali jej humor. Podjęte działania okazały się skuteczne i po chwili
rozległy się brawa, a poszkodowana odetchnęła z ulgą. W podziękowaniu za bohaterską oraz pełną empatii i poświęcenia postawę strażacy zostali nagrodzeni uściskami :) W działaniach brał również udział zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 6."

Opis wyłapali już internauci, którzy udostępniają pełną dramatyzmu relację. Bez cienia ironii podkreślają jednak, że strażacy wykonują kapitalną pracę. Nie sposób odmówić racji.

d3faycr

Podziel się opinią

Share

d3faycr

d3faycr
Więcej tematów