Trwa ładowanie...
d2e5h22

Nieudane lądowanie izraelskiego łazika na Księżycu

Organizatorzy misji statku kosmicznego Baresheet poinformowali, że zaplanowane "miękkie" lądowanie łazika na Księżycu nie było pomyślne. Przyczyną były problemy techniczne w końcowej fazie lotu - zawiódł główny silnik i stracono łączność z maszyną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lądowanie łazika nie przebiegło według planu
Lądowanie łazika nie przebiegło według planu (twitter.com)
d2e5h22

Beresheet to pierwszy izraelski statek kosmiczny wysłany na Księżyc. Wystrzelono go 22 lutego za pomocą rakiety Falcon 9, opracowanej i skonstruowanej przez prywatną amerykańską firmę SpaceX miliardera Elona Muska.

Księżycowy robot został zbudowany przez organizację non profit SpaceIL i państwowe przedsiębiorstwo Israel Aerospace Industries. Na jego pokładzie umieszczono dwa urządzenia - magnetometr przeznaczony do mierzenia pola magnetycznego księżycowych skał oraz niewielkie urządzenie o nazwie Laser Retroreflector Array. Posiada ono 8 luster ustawionych w konfiguracji, która pozwala im odbić nadbiegający z dowolnego kierunku promień lasera z powrotem do źródła.

Wysłanie Beresheet na Księżyc było pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem dla Izraela oraz pierwszym na świecie zorganizowanym przez prywatną organizację.

d2e5h22

Zobacz także: "To nasza wina. To myśmy zabili własnego prezydenta". Mocne słowa polskiego dyplomaty o katastrofie smoleńskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e5h22

Podziel się opinią

Share

d2e5h22

d2e5h22
Więcej tematów