Trwa ładowanie...
dt0kubg
Policja

Nietrzeźwa matka przewoziła trójkę dzieci

33-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego kierowała samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu. W aucie znajdowały się jej dzieci w wieku od 5 do 8 lat, które podróżowały bez żadnych zabezpieczeń. Kobieta została zatrzymana przez policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietrzeźwa matka przewoziła trójkę dzieci
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
dt0kubg

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23.30. Dyżurny żywieckiej komendy został telefonicznie poinformowany, że w Łodygowicach całą szerokością drogi jedzie samochód.

Na miejsce został wysłany patrol. Funkcjonariusze zauważyli jadącego citroena berlingo. Jego kierowca nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i kontynuował jazdę przez około kilometr.

Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą siedzi 33-letnia kobieta. Na tylnym siedzeniu samochodu znajdowała się trójka jej dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat. Pięcioletnia dziewczynka siedziała w foteliku, jednak miała odpięte pasy, natomiast jej rodzeństwo jechało bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

dt0kubg

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie wiedziała, gdzie się znajduje i twierdziła, że jedzie do Żywca, ale została zatrzymana, gdy jechała w przeciwnym kierunku – w stronę Bielska.

33-latka trafiła do policyjnego aresztu, a jej dzieci – na szczęście całe i zdrowe – pod opiekę lekarzy.

obieta po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat więzienia.

dt0kubg

Podziel się opinią

Share
dt0kubg
dt0kubg
Więcej tematów